Atatürk Ortaokulunda 2. Bilim Fuarı

 

Atatürk Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

3 Mayıs 2019 Cuma günü okul bahçesinde düzenlenen tören  saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başladı. Etkinlikte bir konuşma yapan okul müdürü Saffet Bol;

“Tübitak’ın desteği ile  bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Tübitak 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin, yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir . Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Fuarımızda toplam 29 projeyi 58 öğrencimiz, 16 danışman öğretmen nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular” dedi.

Projelerde yer alan öğretmen ve öğrencilere plaket ve madalyaların verilmesinden sonra Fuarın açılışı  gerçekleştirildi.

Açılışa Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Hüseyin Demir, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Yorum Ekle