Amasya İtimat

ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULUNUN “YILSONU GECESİ” MUHTEŞEMDİ


 

 

     Atatürk İlköğretim Okulu tarafından 2011-2012 yılsonu münasebetiyle okulun bahçesinde 30 Mayıs 2012 Çarşamba günü düzenlenen  “Yıl Sonu Gecesi” göz doldururken, geceye ilçemiz halkı yoğun bir ilgi gösterdi.

 


Açılış konuşmalarının ardından Okulun görsel sanatlar öğretmeni Meltem Kara ve Okul Türkçe Öğretmeni İ. Halil Hancıoğlu’nun başarılı sunumuyla gerçekleşen gecede çekilişler, müzikli gösteriler ve birçok tiyatro gösterisi Taşovalıların harika bir gece geçirmesini sağladı. Bilgisayar, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi hediyelerin çekilişinde büyük bir heyecan yaşandı. Gecede eğitime olan katkılarından dolayı İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan’a, İlçe Belediye Başkanı Özgür Özdemir’e, Orman İşletme Şefi Mehmet Sandalcı’ya, Okul Aile Birliği Başkanı Arif Akkaşoğlu’na ve İkizler Beton sahibi Hüseyin Uslu adına Tamer Uslu’ya plaketleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy tarafından takdim edildi.      


 


Tiyatro gösterilerinde Atatürk İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri, Okul Müdürü Abdullah Seçkin önderliğinde başarılı bir performans sergiledi. Tiyatro oyunlarının verdiği mesajlar izleyiciler tarafından büyük alkış aldı. Özellikle, Çanakkale Savaşı’na giden askerlerin anlatıldığı, Okul Müdürü Abdullah Seçkin’in yazıp yönettiği, okul müdür yardımcısı Zeki Bulakbaşı ve Okul Müzik öğretmeni Kübra Kayış’ın oynadığı  “Onbeşliler” isimli tiyatro büyük ilgi gördü ve izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Oyun sırasında birçok izleyici gözyaşlarını tutamadı. Okul öğretmenlerinin rol aldığı “Avrupa Birliği” isimli oyun büyük ilgi topladı. Bunların yanında “Doğum Tarihi”, “Tabutçu Recep’in Maceraları”, “Kimlik Kaybı” ve “SBS Anneleri” gibi oyunlar da izleyicilerden tam not aldı ve programın sonuna kadar izleyiciler tarafından soluksuz izlendi.


 


Taşovalılara ender rastlanan bir gece yaşattıkları için, emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


 


 

  src=”http://img.tasova.gen.tr/images/PpTb.jpg”>

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.