ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULUNDA SINIF YÖNETİMİ VE İLETİŞİM BECERİLERİ KONULU SEMİNER VERİLDİ

ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULUNDA SINIF YÖNETİMİ VE İLETİŞİM BECERİLERİ KONULU SEMİNER VERİLDİ

 

2010-2011 eğitim öğretim yılı sonu mesleki çalışmaları çerçevesinde Amasya Milli Eğitim Müdürlüğünce “Sınıf Yönetimi ve İletişim Becerileri” konulu seminer, İlçemiz Atatürk İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Tuncay Demirtaş tarafından 24/06/2011 Cuma günü I. ve II. kademe öğretmenlerine iki oturum halinde verilmiştir.

Program, İlçe Milli Eğitim Ar-Ge Birimi Stratejik Planlama ve Koordinasyon uzmanı Salim Uygur tarafından sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Amasya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan, açılış konuşmasında “FATİH PROJESİ” hakkında tanıtıcı video eşliğinde bilgi verdi. “Çağımızda teknolojik ilerlemeyi yakalayamayan toplumlar tarih sahnesinden silinmeye mahkûmdur.” diyen Bahçıvan, “FATİH PROJESİ” nin Türk Eğitim Sisteminde kırılma noktası olduğunun altını çizerek, % 85 Türk mühendislerin eseri olan bu teknoloji ürününün, kademeli olarak üç yıl içerisinde ortaöğretimden başlayarak ilköğretim ikinci kademe ve son olarak da ilköğretim birinci kademede toplam 40.000 okul, 620.000 derslikte uygulanmasının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlandığını kaydetti.

Açılış konuşmasının ardından Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Tuncay Demirtaş tarafından “Sınıf Yönetimi ve İletişim Becerileri” konulu seminer verildi.  Demirtaş konuşmasında eğitime ve bilime önem veren toplumların gelişime, önemsemeyen toplumların ise çöküntüye uğradığını tarihten örnekler verdi. Bilime ve teknolojik gelişmelere uzak kalınmaması gerektiğinin altını çizdi.

Fatih Projesi:

http://fatihprojesi.meb.gov.tr

Fatih Projesi Sinevizyonu:

Fatih Projesi Bileşenlerinden Akıllı Tahta Kullanımı Örneği:

Yorum Ekle