Atatürk Bulvarında görme engellilere engel yok

engelliİlçemizin en uzun ve işlek caddesi Atatürk bulvarında artık görme engelli vatandaşlarımız rahatça yürüyebilecek. 1050 metre uzunluğundaki caddenin her iki kaldırımına da görme engelliler için özel aparet döşendi.

Atatürk Bulvarı’ndaki kaldırımları yenileme çalışmalarınına nezaret  eden ilçemiz Belediye Başkanı Bayram Öztürk, yenileme çalışmaları ile beraber kaldırımların kullanımıyla ilgili eski alışkanlıklar terk edilerek, yayalara ve engelli vatandaşlara daha rahat yürüme imkanı sağlanacağını ifade ederek, “Kaldırımların bir metresinin dışındaki bölümün engelli ve diğer yayaların kullanacağını” belirtti.Taşova’yı modern ve yaşanabilir bir ilçe  yapmak için gerekli gayreti gösterdiklerini söyleyen Başkan Öztürk;  “İlçemiz Belediyesi olarak şehrimizin en önemli bulvarı olan Atatürk Bulvarı’nı gerek estetik ve gerekse en iyi şekilde yayaların kullanımına sunmak adına çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalara bölgede esnaflık yapan vatandaşlarımızın yaya ve engelli vatandaşlarımızı düşünerek katkı sunacağına inancımız tamdır.” dedi.

Yeni kaldırımların ilçemiz için bir milat olmasını, vatandaşların en fazla şikayet ettiği konuların başında gelen kaldırım işgalinin olmadığı bir Taşova diliyoruz.

Yorum Ekle