Amasya İtimat

ARİF YILMAZ KÜÇÜK SANAYİ ESNAFI İLE BULUŞTU

Haber: Cesarettin Tuzla

14 Mayıs Genel Seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarına hız veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Amasya  Milletvekili adayı Arif Yılmaz, Amasya’da  sıkılmamış el, çalınmamış kapı bırakmıyor.

Her gün sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar Amasya’nın dört bir yanında yurttaşlar ile bir araya gelen milletvekili adayı  Yılmaz  ilçemiz sanayi esnafı  ile bir arada oldu. Sorunlarını ve çözüm önerilerini  dinledi .

10. Mayıs 2023  Çarşamba  günü  saat  19.00’da  Sanayide esnaf ve çalışanlar ile Grand Konak Düğün  Salonunda  akşam bir araya gelen CHP Amasya Milletvekili  adayı Yılmaz esnaf buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz ; ”14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimler için saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 13.  Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na  ve partimize desteklerinizi  istiyorum. Sahaya çıktığımız ilk günden beri teşkilatımızın tüm kademeleri ile yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Kıymetli vatandaşlarımızın yoğun teveccühü bize de moral sağlıyor. Bizleri güler yüzüyle karşılayan ve desteklerini hissettiren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizin destekleriniz benim için çok önemli. Birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum.”dedi.

Esnafın artık sahipsiz olmayacağını söyleyen Yılmaz; “Esnafında bir sahibi olacak. Esnafın tüm sorunlarını Esnaf Bakanlığı” ile çözüme kavuşturacağız. Sanayi Esnafı  yerinde saymasın, umutsuzluk girdabında boğulmasın, şehrimiz kimsesiz kalmasın. İnşallah Taşova için birlikte çalışıp, emek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Esnafın sorunlarının dinleyen  Yılmaz;”Sorunları bugün bir kez daha kulağımız ile işittik.Halk Bankası’nı yeniden esnafın bankası haline getireceklerini de ifade etti; Esnafın yüzünü güldüreceğiz. Halk Bankası yeniden esnafın bankası olacak. Halk Bankası,  sanayiciye,  esnafa hizmet edecek. Emekliler asgari ücretin altında maaş almasın, asgari ücrette yoksulluk sınırın altında olmasın. 14 Mayıs’tan sonra esnafın yüzü gülsün istiyoruz. Esnaf sadece kiraya, elektriğe, suya, stopaja, SSK’ya, vergiye, Bağkur’a çalışmasın. Hem kendine çalışsın, hem de devlete karşı görevlerini yapabilsin istiyoruz. 14 Mayıs’tan sonra esnafın üzerindeki, kira stopajı yükünü kaldıracağız.  çektiği kredinin faizleriyle, Bağkur ve vergi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz” dedi

Yılmaz;” Mesele parti meselesi değil, ülke meselesi. diye sözlerine devam eden Yılmaz; Değişim siz sanayici esnafımızın elinde. Sandığın patronu sizlersiniz. Gelin bu değişimi hep birlikte gerçekleştirelim“ dedi

Esnafın  dilek ve temennilerini dinleyen Yılmaz; sorularını cevaplandırdı. Hatıra resmi ile buluşma sona erdi.

.

Yorum Ekle