Amasya İtimat

ARAMIZDAN AYRILIŞININ 37. YILI…

 

18 Mart 1986 ‘da  Şenoba karakolunda Jandarma Onbaşı kardeşim Bekir Özdemir hain pkk baskınında salı gecesi saat 02.00 civarında şehit olmuştu.

Siirt Jandarma Alay  Komutanı Yılmaz Volkan’ın verdiği bilgiye göre karşıdan gelen terörist guruba makineli tüfekle sonuna kadar karakolu savunmuş, arkadaki Edirneli arkadaşının yaralanması ile durumu anlayan pkk lı iki bayan terörist sürünerek arkadan Bekir’e yaklaşmış ve el bombası ile sadece kalbini almış ve şehit olmuştur…

Arkada arkadaşının yaralandığını fark edememiş, Bekir devamlı karşı gruba atışa devam etmiş..

İstanbul  Müftülüğünden Şile Ağaçdere köyü kadrosunun boş olduğunu öğrendim, köyden çağırdığımda Şile Müftüsü Tokatlı Rahmi Serin’e evraklarını verip Ağaçdere köyüne gittik. Camide kabloları kopmuş amfiyi bağladım. Sesi güzeldi. Bekir ezanları güzel oku, komşu köyler yeni imam geldiğini anlasınlar dedim. Akşam bizi şimdiki muhtar Bahri Ceylan’ın babası Toprak ağası Mustafa amca misafir etti. Sabah lojmanı temizledik, badana yaptık. Ertesi gün Ağva’ya gittik eşyalarını aldık. İki yıl görev yaptıktan sonra askere gitti. Acemi Birliği Bilecik’teydi. Çocuklarla Bilecik’e ziyarete gittik. Oradan dağıtım oldu Şırnağa gitti. Bir daha da göremedim. Takdir böyleymiş. Nurlar içinde olsun.!
Aramızdan ayrılışının 37. yılında daha dün gibi kalbimizdesin, nurlar içinde ol Bekir!
Ağabeyi: Em. Öğretmen İlyas Özdemir

Yorum Ekle