ANTRENÖR GÜNAL İLK YARIYI DEĞERLENDİRDİ

Erkekler Hentbol Süper Ligde başarılı bir sezon geçiren  takımımızın antrenörü Hakan Günal, ligin ikinci yarısında en azından ilk dörtte yer almayı ve play-off’lara mümkün olduğunca üst derecede girmeyi hedeflediklerini belirtti.

Taşova Havadis gazetemize ve sitemize açıklamalarda bulunan Günal, ligin ilk yarısında hedeflerini tutturduklarını açıkladı. Sezon başında kendilerine ilk yarı için 16-18 puan aralığını hedef koyduklarını bildiren Günal, ilk yarı Milli Piyango yenilgisi hedefimizde sapma oluşturdu. Günal; ”Ligin geçen sezona göre çok büyük bir aşama kaydetmediğini ama özellikle ilk 10’daki takımların birbirine denk olmasının mücadeleyi daha üst seviyeye çıkardığını, fakat bunun teknik anlamda kaliteyi artırmadı” dedi.

 

Günal, ligin ikinci yarısının ilk yarıya göre daha sert geçeceğini, çünkü play-off grubunu oluşturan ilk sekiz takımın puanlarının birbirine çok yakın olduğunu vurgulayarak, lider Beşiktaş Mogaz’ın 22, sekizinci Nilüfer Belediyespor’un ise 13 puanının bulunduğuna dikkat çekerek, “Takımımız ligin ikinci yarısında en azından şu anki yerimizi korumayı ve play-off’lara mümkün olduğunca üst derecede girmeyi istiyoruz. İlk yarıyı 6 galibiyet, 4 beraberlik, 2 de mağlubiyetle kapattık. Beraberliklerde son golü yiyen taraf hep biz olduk. Bu maçları kayıp olarak görüyoruz. Bu maçlarda son golleri biz atmış olsaydık şimdi daha iyi bir pozisyonda olacaktık. İkinci yarıda ilk yarıdaki kadar galibiyet almak istiyoruz. Özellikle maçın sonlarına biraz daha özenli davranıp önde götürdüğümüz maçlarda puan kaybetmemeye çalışacağız. 30 puan barajını aşarsak geçen sezon gibi lig sonunda ilk dörtte yer alacağımıza düşüyorum. Bir diğer hedefimiz ise Türkiye Kupası’nda kura çekimi istediğimiz gibi olursa final oynamaktır diyerek hem iç sahada hem deplasmanda bizi yalnız bırakmayan cefakar  büyük taraftarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum”dedi.

Yorum Ekle