ANDIRAN KÖYÜ KUM OCAĞI İSTEMİYOR

İlçemize bağlı Andıran köyünün üzerinde bu defa da kum bulutları dolaşıyor. Tarihi Boğazkesen köprüsü ile Andıran köyü arasında kurulmak istenen kum ocağı ve eleme tesisleri için geçen hafta başlatılan çalışmalar Köy muhtarlığının talebi ile durdurulurken, Erbaa Akgüller Hünerci Tic. Ltd. Şti tarafından yörede kum ocağı tesisi kurulmasını istemeyen  72 kişilik isim listesi Muhtar ve ihtiyar heyetinin imzaları ile ilçemiz Kaymakamlığa sunuldu.

Dilekçe aynen şöyle: “Andıran köyünde ikametgah etmekteyiz. Köyümüz sebze üretiminde önde gelen bölgelerden biridir. Türkiye’nin bir çok il ve ilçelerine sebze göndermekteyiz. Köyümüze tarım ve hayvancılığı geliştirecek projelerin yapılmasını istiyoruz. Türkiye’nin her tarafına sebze gönderen Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunan bir bölgede tarım alanımızı ve meralarımızı engelleyen kum ocağı veya eleme tesis istemiyoruz. Hes ve kum ocakları yeni yapılan yollarımızı bozmuştur. Bu sebepten dolayı Erbaalı kum ocağı şirketinin köyümüze tesis kurmasını istemiyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Telafisi mümkün olmayan zarar olacağından köy halkımız çok tepkilidir. Konuyla alakalı makamınızca derhal müdahale edilerek söz konusu eleme kum ocağı tesisisin durdurulması hususunda bilgilerinizi arz ederim. Köy halkının imzalı isim listesi ek ikinci sayfamızda bulunmaktadır. 17.07.2017

İlhan Önder, Andıran Köyü muhtarı, Azalar; Duran Bolat, Ömer Bolat, Serdar Koç,”

Yorum Ekle