Amasya İtimat

ANADOLU LİSESİ ÇEVREYİ TANIMA AMASYA GEZİSİ

ANADOLU LİSESİ ÇEVREYİ TANIMA AMASYA GEZİSİ

Taşova Anadolu Lisesi 9. Sınıflar Oryantasyon (uyum) Programı çerçevesinde Amasya’ya gezi düzenledi.

15.11.2014 cumartesi günü Taşova Anadolu Lisesi öğrencileri Amasya’nın tarihi ve turistlik yerlerini, milli eğitim müdürlüğüne bağlı kurumların katkıları ve gençlik ve spor il müdürlüğünün rehberliğinde gezdiler.

Geziye öğrencilerin yanında Müdür Yardımcısı Salim Uygur, Rehber Öğretmeni Gökhan Günay, Coğrafya Öğretmeni Adnan Gezici, İngilizce Öğretmeni Fatih Baş, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Kamile Turgut ve Sadık Erdoğan’ın yanında öğrenci velileri de katıldı.

Sabah saat 08:30’da Taşova’dan hareket edildi. Gezi, Amasya Gençlik Merkezinde gençlik liderlerimiz Selim Türkmen ve Murat Yılmaz’ın rehberliğinde; Ferhat ile Şirin aşıklar müzesi – Ferhat Su Kanalı – Gök Medrese –  Amasya Müzesi – Sultan 2. Bayezid Külliyesi – minyatür – Amasya-el yazması eserleri – Yalıboyu evleri – şehzadeler gezi yolu – Hazeranlar konağı – şehzadeler müzesi – yavuz selim meydanı – Sabuncuoğlu Şerafettin Tıp Müzesi – Saraydüzü kışla binası – Büyükağa medresesi gezildi.

Gezi, program dahilinde akşam saat 17:30’da tamamlandı. Özellikle daha önce Amasya’yı görmemiş olan öğrenciler için çok faydalı bir gezi oldu.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.