ANADOLU İHL’DEN MUHTEŞEM KUTLU DOĞUM videosunu izleyin

ANADOLU İHL’DEN MUHTEŞEM KUTLU DOĞUM


Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi, 26 Nisan 2012 Perşembe günü saat 14:00’te Taşova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda muhteşem bir Kutlu Doğum programı sundu.


Tamamı yaklaşık 90 dakikayı bulan program Ata’mız ve aziz şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ve ardından Amasya Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışma 1.si Zekeriya Usta’nın aşr-ı şerif tilavetiyle başladı.


Sunuculuğunu Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Münevver Rabia Temiz ile Sümeyye Aslan’ın paylaştıkları program Okul Müdürü Ali Öker’in Açılış Konuşması, And.11-A Sınıfı öğrencilerinin “Peygamberimizin Hayatından Önemli Satır Başları”nı sunması, öğrenci Rabia Yıldız’ın Yunus Emre’nin “Araya Araya Bulsam İzini” şiirini okuması, okulun kız öğrencilerinin oluşturduğu “Beyaz Melekler İlahi Grubu”nun bendirler eşliğinde ilahilerini yorumlaması, Atatürk İlköğretim Okulu 3-C sınıfı öğrencisi Aslıhan Nur Sarı’nın “Peygamberim” şiirini okuması, okulun davudi sesli öğrencisi Eray Meşe’nin Yaman Dede’nin “Gönül Hûn Oldu Şevkinden Boyandım Ya Rasulallah” şiirini sunması ile devam etti.


Öğrenci Lokman Doğan’ın kısa bir dua yapmasından sonra, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Kutlu Doğum 2012 çerçevesinde yaptıkları faaliyetler okundu. Düzenlenen bu anma programı öncesinde; 40 Hadis Ezbere Okuma Yarışması, Hz. Muhammed’in Hayatı üzerine Bilgi Yarışması yapıldığı, 870.000 adet Peygamber’imize salavat ve hatimler okunduğu, hasta ziyaretleri ve vefat eden öğrencilerin veya velilerin mezarlarının ve ailelerinin ziyaret edildiği… gibi etkinlikler yapıldığı vurgulandı.


Program, Amasya Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu şefleri Ahmet Bilen yönetiminde ilahilerini icra eylerken zaman zaman Amasya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin güzide, genç semazenleri Sema Gösterilerini sunmaları ile sona erdi.


Programa, Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ar, Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Şube Müdürü Mehmet Uysal, Hamit Akkoyunlu, Amasya İmam Hatip Lisesi Müdürü Davut Köse, Taşova okulları yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile halk katıldı.


VİDEO (YoUTuBe-ahmetozkan05)Bu programın videolarının playlisti:


 

Resimler


videosu zamanla eklenecek.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.