ANADOLU GENÇLİK’TEN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI

Anadolu Gençlik Derneği’nce (AGD) düzenlenen “Efendimizin izinde Siyer-i Nebi” yarışması kayıtları devam ediyor.

AGD Taşova temsilcisi Mustafa Şimşek, amaçlarının, gençlerin Peygamber Efendimizin hayatında kendisine yer bulması olduğunu söyledi. Bir milletin en önemli ve en büyük gücünü genç nüfusu olarak ifade eden Şimşek, “Ancak bu en önemli güce sahip çıkılması, işlenmesi de o milletin asli görevidir. Toplumun birçok kesimi gibi gençliğin de dertleri ve sıkıntıları olduğunu görüyoruz. Bunları yaşayan gençler hem kimlik karmaşasına kapılıyor, hem de değer yanılgılarına düşüyor. Bu çıkmaza düşen gençler kurtuluşu yanlış yollarda arıyor. Uyuşturucu madde kullanımı gençlerimiz arasında ne yazık ki hızla yayılıyor. Düştüğü çıkmazların çözümünü çatışmada, madde bağımlılığında, sanal dünyalarda arıyor. Oysa gençlerimize doğru rehber gösterilse, Peygamber sevgisi ve O’nun yaşantısındaki değerler sistemi aşılansa, milli ve manevi eğitim verilse, bu sorunlar çözümlenebilir” dedi.

AGD olarak, gençlere Peygamber sevgisi aşılamak ve onu gençlere rehber olarak tanıtabilmek amacıyla Siyer-i Nebi Yarışması düzenlediklerini vurgulayan Şimşek geleneksel hale getirilen ve tüm Türkiye’de 300 binin üzerinde ilçemizde ise 500 gencimizin katılmasının hedeflendiği yarışmaya lise ve ortaokul öğrencilerinin başvurabileceğini dile getirdi. Şimşek, “Amacımız gençlerimizin Peygamberimizin ahlaki değerlerini yakından tanımasıdır. Bütün insanları kuşatan, çağdan çağa, coğrafyadan coğrafyaya değişmeyen, her toplumda ve her zaman geçerli olabilen evrensel mesajı algılamasıdır. Biz gençlerimizi bu manevi değerlerle tanıştırabilirsek, Peygamber Efendimizin hayatıyla buluşturabilirsek, birçok sorunun kendiliğinden çözüldüğünü ve gençlerimize çok güzel bir rehber ve ufuk oluştuğunu göreceğiz” dedi.
Mustafa Şimşek Amasya şubemizce il çapında ödüllendirmenin yapılacağı Taşova temsilciliğimiz olarakta ilçemizde her iki kategoride ilk üçe girenlere ödül verileceğini söyledi.

4 Aralık’a kadar devam eden başvurular www.efendimizinizinde.com sitesine yapılıyor. Sınav 17 Aralık 2016 Cumartesi günü yapılacak. Sonuçlar 31 Aralık 2016 tarihinde açıklanacak ve ödüller aynı gün akşamı ülke çapında düzenlenecek Mekke’nin Fethi programında verilecektir.

İletişim : 0 505 498 12 24

Yarışma sonucunda verilecek olan hediyeler:

LİSELER İÇİN

TÜRKİYE GENELİİL ÖDÜLLERİİLÇE ÖDÜLLERİ
Birinciye 6 adet tam altınBirinciye UmreBirinciye 1 adet çeyrek
İkinciye 5 adet tam altınİkinciye 4 adet çeyrekİkinciye Gram altın
Üçüncüye 4 adet tam altınÜçüncüye 3 adet çeyrekÜçüncüye 100 TL
Dördüncüye 2 adet çeyrek
Beşinciye 1 çeyrek

ORTAOKULLAR İÇİN

TÜRKİYE GENELİİL ÖDÜLLERİİLÇE ÖDÜLLERİ
Birinciye 4 adet tam altınBirinciye UmreBirinciye 1 adet çeyrek
İkinciye 3 adet tam altınİkinciye 4 adet çeyrekİkinciye Gram altın
Üçüncüye 2 adet tam altınÜçüncüye 3 adet çeyrekÜçüncüye 100 TL
Dördüncüye 2 adet çeyrek
Beşinciye 1 çeyrek

 

siyer-i-nebi-2 siyer-i-nebi-1

Yorum Ekle