Amasya İtimat

AMASYASPOR NEFES ALDI (PUAN DURUMU)

Ali Özkan-Spor05

3. Lig 1. Grup 24. haftada Amasyaspor Futbol Kulübü kendi saha ve taraftarı önünde Gema Polimer Şile Yıldızspor’u konuk etti.

Amasyaspor için önemli bir müsabaka olan Gema Polimer Şile Yıldızspor maçında gülen taraf 2-0 Sonuçla Amasyaspor oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında gol bulmak için rakip kaleye yüklenen Amasyaspor aradığı gole bir türlü kavuşamadı ve ilk yarı 0-0 sona erdi.

 

Karşılaşmanın ikinci yarısında daha çok gol arayışında olan Amasyaspor 54. dakikada Ahmet Buğrahan Tuncay pasında Cuma Ali Bulut nefis vurdu Gema Polimer Şile Yıldızspor kalecisinin topa müdahale etmesine rağmen top filelerle buluştu ve bu golle Amasyaspor Futbol Kulübü 1-0 öne geçti.

Amasyaspor adına karşılaşmanın 60. dakikasında ceza alanı içerisinde kazanılan endirekt vuruşu Yakup Zorlu kullandı üst direğe çarpan top Amasyaspor adına ikinci kez Gema Polimer Şile Yıldızspor ağlarıyla buluştu durum 2-0 oldu.

Karşılaşmada kalan 60 dakikalık sürede her iki takımın özellikle Amasyaspor ataklarında başka gol veya goller olmayınca Amasya 12 Haziran stadyumunda oynanan karşılaşmanın doksan dakika sonunda 2-0’lık sonuçla gülen taraf Amasyaspor oldu ve puanını 25’e çıkararak Ligde 14. sırada kendine yer buldu.

Yorum Ekle