Amasya İtimat

AMASYASPOR DEPLASMANDA FARKLI MAĞLUP

Kaynak: Spor05Amasya

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2. Grup 2. Hafta maçında Amasyaspor FK Karşıyaka SK karşılaşması 17 Eylül 2023 Pazar günü İzmir Alsancak Mustafa Denizli stadyumunda oynandı.

Karşılaşmaya Amasyaspor FK’li futbolcuların vuruşuyla başladı saha ve taraftar desteğini arkasına alan ev sahibi Karşıyaka SK 25 .dakikada Emre Gemici’nin kafa golüyle 1-0 öne geçti yine aynı Emre Gemici 45+1.dakikada yine kafa golüyle durumu 2-0 yaptı ve ilk yarı bu sonuçla tamamlandı.

 

Karşılaşmanın ikinci yarısı Karşıyaka SK’nün vuruşuyla başladı 52.dakika Amasyaspor FK Hakan Kuş ile gölüne kavuştu durum 2-1 oldu bu golden sonra oyuna ağırlığını koyan ev sahibi Karşıyaka SK Enis Nalbantoğlu ile 56 ve 57.dakikalarda iki gol birden bulurken durum Karşıyaka SK 4 Amasyaspor FK 1 oldu karşılaşmanın 62.dakikasında ise Karşıyaka SK Bilal Ceylan ile beşinci golünü bulurken durum Karşıyaka SK 5 Amasyaspor FK 1 oldu. Oyunda hiç bir varlık gösteremeyen Amasyaspor FK sezonun ilk deplasman maçı Karşıyaka SK önünde farklı mağlup olarak Amasya’ya puansız döndü.

Yorum Ekle