AMASYA’da İKİ GÜN SÜRELİ GÜZEL BİR ETKİNLİK…

Millî Mücadele’nin 100. Yılı, Anadolu Mektebi tarafından ilimizde yapılacak bir programla kutlanacak.

Mehmet Akif Ersoy ve Tarık Buğra’nın dilinden 100. Yılında Millî Mücadele” Programı 24-25 Ekim 2019 tarihlerinde Amasya’da Anadolu Mektebi öğrencilerinin sunumları ile gerçekleştirilecek “Mehmet Akif Ersoy ve Tarık Buğra’nın Dilinden 100. Yılında Millî Mücadele” başlıklı program, Millî Mücadele ruhunu Anadolu Mektebi yazarlarının anlatımı ve eserleri ile yeniden yaşatmayı ve birlik ve beraberliğimizi diri tutmayı hedefliyor.

24 Ekim 2019 Perşembe günü saat 10.00’da Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda açılış paneli ile başlayacak. Aynı gün, Anadolu Mektebi öğrencilerinin 100. Yılında Tarık Buğra’nın dilinden ve eserlerinden hareketle Millî Mücadeleyi anlatacakları panel, yazar buluşmaları ve şehir gezisinin ardından 25 Ekim 2019 Cuma sabah saatlerinde okul panelleri ve 14.00’de Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yapılacak “Mehmet Akif Ersoy” sunumları ile son bulacak.

Anadolu Mektebinin öncülüğünde on bir ilden gelen 35 öğrencinin bulunduğu Amasya programının ortakları arasında Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Amasya Valiliği ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de yer alıyor. Amasya’nın kültür hayatına ve öğrencilerin düşünce dünyasına yeni bir heyecan katması beklenen programlarda akademisyen ve yazarların öğrenciler ile yapacakları sohbetlerin yanı sıra, kültür gezileri ve konserler de düzenlenecek. Bu kapsamda 24 Ekim 2019 Perşembe günü ise Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde, Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından saat 20.00’de iki konser gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle