AMASYA SEVDASI KİTABININ YAZARI MÜZEYYEN KESKİN AMASYA GÜNLERİNDE

Amasya Tanıtım Günleri 17 Kasım 2019 Pazar günü yani bugün sona eriyor. Amasyalı, Taşovalı ve ulusal anlamda tanıdık bir çok simanın uğradığı Yenikapı’daki etkinlik alanına binlerce hemşehrimiz akın etti.

Amasya Günlerinde 16 Kasım 2019 Cumartesi günü Şair Müzeyyen Keskin Taşova alanındaydı. Kendisi ile yaptığımız kısa röportaj ile Amasya Sevdası projesinden ve Amasya Günleri hakkında konuştuk.

”Amasya Sevdası projesi 444 sayfa olacak 5. baskısını yapacak, şu an tasarım sürecinde. Amasya’yı güzellikleriyle anlatacak olan bir proje çalışmamız. Amasya, Türkiye’nin önemli kalemlerinden şiirsel olarak anlatıyor, makalelerimiz, şiirlerimiz, haberlerimiz var, ilçelerle ilgili bilgilerimiz var, dolu dolu bir çalışma. 5. baskı için tasarım sürecindeyiz.

Amasya Günleri gerçekten harika, dilerim diğer büyük illerde de olur bu fuar çalışmaları. Çünkü insanlar birbirlerini burada görüyor, sanatçılarını tanıyorlar. Bir de tabii ki sanatçılara biraz daha değer verip, onların daha çok sahnede olmalarını sağlamalarını veya davet etmeleri, yazar, şair, şarkı, türkü söyleyen arkadaşlarımızı davet etsinler. Amasyalı olanları, tabii olmayanları da davet edebilirler sakınca yok elbette. Herkese açık, ama öncelik il bazında olduğu için ilimizin sanatçılarını çağırmalarını daha çok tercih ederim.

Amasya Valiliğine, Amasya Belediyesine, ve ADEF Başkanlığına teşekkür ediyorum, bütün ilçelerimizi bir arada dernekleri topladıkları için.”

Yorum Ekle