Amasya İtimat

AMASYA MERKEZDEN 29 EKİM FOTOĞRAFLARI

Amasya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri dün çelenk sunma törenleri ile başlamıştı.

Bugün sabah saatlerinde Vali Dr. Osman Varol, valilik makamında Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile birlikte askeri erkânın, kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin, gazilerimiz ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

Ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Yavuz Selim Meydanında gerçekleştirildi. Kutlamalara Vali Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol Hanımefendi, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, protokol üyelerinin yanı sıra, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Buradaki törende ilk olarak Vali Varol, Garnizon Komutanı Atlı ve Belediye Başkanı Sarı törene katılanların bayramlarını kutladı.

Vali Varol’un yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve folklor gösterisi sergilendi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları okulların, askeri birliklerin, polis teşkilatının ve ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının resmigeçit töreninin ardından sona erdi.

Büyük Amasya Otelindeki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul töreni, Vali Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol Hanımefendinin evsahipliğinde gerçekleştirildi. Törene Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler, kamu kurumlarının personelleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ve her yaştan çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Yorum Ekle