Amasya İtimat

AMASYA İLİ TAŞOVA İLÇESİ FETÖ /PDY VE İLTİSAKLI GURUP -1-

Yasin Sucu

Dikduranlar 05

 

15 Temmuz 2016 günü Devletimize ve milletimize yönelik yapılan darbe girişiminden önce Allah’ın sonra Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin dirayeti ve gayretleri ile kurtulduk 40 yılı aşkın bir süredir süredir devlet içine sızmış hain Fetöş ve haşhaşilerin  vermiş olduğu zararı anlatmaya gerek duymuyorum. 15 Temmuz sabahı hain saldırıyı başaramayacaklarını anlayan bu terör örgütü ve aveneleri geri adım atarak gizlenme gayreti içerisine girerek kendilerini kamufle etmeye başlamışlardır. Devletin her kademesine sızdıkları gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın 2001 yılında büyük gayret ve fedakarlıkla kurduğu ve bizlerin de desteklediği partimizin içerisine sızmışlardır.

17-25 Aralık’tan kısa bir süre önce 30 Mart 2014 Yerel seçimlere doğru Fetö   yapılanması, belediye başkanlığına aday adayı olan  İlçe Başkanı Deniz Sümer’in istifasını fırsat bilerek İlçe Başkanlığına aday gösterilen Tekin SobacıI’nın başkanlığında parti içerisine sızmayı başarmışlardır.

İlçe Başkanı Tekin  Sobacı’yı mülakata çağıran dönemin Amasya İl Başkanı Av. Osman Faik Salman’ın Fetö ile herhahgi bir irtibatın Var mı? sorusuna: Hayır herhangi bir irtibatım yoktur diye  cevap vererek yalan konuşmuştur. Oysa ki, 2005 yılında  Fetö elemanlarınca kurulan ‘’Taşova Çalışanlarına Yardım Derneğinde, derneğin feshedildiği Mart 2014 tarihine kadar Yönetim kurulu üyeliği ve aynı örgütün ilçemizde bulunan yurt ve dershanelerinin bağlı olduğu ‘’Özel Taşova Ahi Danışmanlık Pazarlama Basın Yayın Eğitim Öğretim Gıda İnşaat Turizm Tic. ve San. A. Ş’nin yönetiminde Haziran 2015’e kadar görev aldığı resmi kayıtlarda mevcuttur. (Sicil Gazetesi sayfası aşağıdadır.)

2013’de İlçe Başkanı olmadan önce kendisinin de yer aldığı örgütün yurtdışından getirttiği yabancı uyruklu öğrencilerin ilçemizde kaldığı sürece beslenme, barınma  faaliyetleri ile resmi kurumların ziyaretlerinde bizzat şu an İlçe Başkanlığı görevini yürüten Tekin Sobacı ve şirket yetkilileri bulunmuştur. (Fotoğraflara bakınız)

 

Yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi İlçe Başkanlığını yürütmekte olan ve uzun yıllar Fetö  içerisinde faaliyetlerde yer alan bu şahsınhalen İlçe Başkanlığını sürdürmesi ilçemizde rahatsızlık oluşturmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle