Amasya İtimat

AMASYA İL DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA TAŞOVALI ADAY…

Haber: Salih Turgut-Amasya haber

Amasya İl Derneği emekçileri İştişare Toplantısında bir araya geldi .
Amasya İl Derneğinin yapılacak genel kurulu öncesi Çaydibi beldemizden Duran Kaplan hemşehrimiz  güzel bir düşünce ile aday olduğunu açıkladı.

Ancak adaylığını bugüne kadar Amasya İl Derneğinde  emekleri olan  değerli Hemşerilerimize bir bir telefon ile ulaştığı üyelere işleri sağlık ve  İstanbul  ortamı nedeniyle  katılamayanlar  bu irtibat münasebetiyle  memnuniyetini dile  getirirken, müsait olan ”Konu Yine Amasya İl Derneği olunca  seve  seve  geliriz” diyen değerli başkan ve  yönetimlerinde yoğun emekleri olan hemşerilerimiz Bağcılar’da bir  araya  gelerek hasret giderdiler. İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin STK düzeyinde Mihenk taşı ve  birliğin adresi olmuş bir dernek mensupları olarak yine  bu düzende bu güzergahta  çalışmalarını devam ettirmesi adına  görüşlerini dile  getirdiler. Organizasyonu Düzenleyen Duran Kaplan içinde, birlikte  hareketten  güzel sonuçlar çıkar ”Adaylığın hayırlı olsun”  ortak  düşüncelerini dile  getirdiler.
1999 yılında bu derneği kuran sonradan Milletvekili olarak görev yapan Hamza Albayrak,  Hasan Ali Cesur, Burhan Ak, Gülahmet Emir, Birol Gegin, Ömer Zengin, Ahmet Ergül, Aslan Sarıkaya ve Mehmet Parlak son 2 ay İlyas Kavlak görev aldılar.

İstişare program Moderatörlüğü Amasya Haber Editörü Salih Turgut  yaptı ve İl Derneğinin Geçmişten günümüze çalışmalarını paylaştı.
Turgut, toplantının açılış konuşmasını yaptıktan sonra Duran Kaplan söz aldı. ”Yeni dönemde başkan olmak adına düşüncem var. Siz saygıdeğer büyüklerimizin bize ışık olacak düşünceleri çok önemli, bugün davetime  katılım sağlayarak beni çok mutlu ettiniz  .Bu bir  sahiplenmedir .İnşallah sizlerin  öneri ve  düşünceleri benim için her daim  önemli olacaktır. Dernek başkanı seçilmem  halinde  sizlerin  bugün ki desteklerini yönetim sürecimizde de görmeyi arzu ederim” dedi.
İSTİŞARE  TOPLANTISINA  KATILIM SAĞLAYANLAR ;
GÖKDEF Göynücek Dernekler federasyonu Genel Başkanı Ufuk Altun ve  Yönetimi Kemal Veletli, Mesut Altun
TAŞDEF Taşova dernekler federasyonu Genel Başkanı Ahmet Usta, Mahmut Ulutaş ve  Zihni İlçe  ve TAŞDEF Kurucu Başkanı Mahir Doğru, ASDEF -Amasyalı Dernekler federasyonu Genel Başkanı İsmail Aktaş
Geçmiş dönemlerde Amasya İl derneğinde Başkanlık yapmış olan ;
Burhan Ak- Gülahmet Emir- Aslan Sarıkaya  , Mehmet Parlak ve şimdiki Başkan İlyas Kavlak ,
Kağıthane Şoförler Odası Başkanı Kemal Sarı
Yasin Ak -ADEF Önceki dönem yönetim kurulu üyesi
Tekin Temel -ADEF ve İl derneği Önceki dönem Yöneticilerinden
Cafer Aktaş / Amasya İl Derneği Yöneticilerinden
Müslüm söyler  /Basın
Mustafa Satılmış / Damudere köyü derneği ve  Önceki dönem İl derneği yöneticisi
Engin Eser -Önceki Dönem İl derneği Yöneticilerinden
Alaattin Çendek / Önceki Dönem dernek yöneticilerinden
Turgay Ünsal – ADEF Genel Başkanı ve önceki dönem İl derneği yöneticilerinden .
Orhan Kaynar – GÖKDEF üyesi Tencirli derneğinden
Tek tek söz alan katılımcılar  Ortak Noktaları  İSTANBUL AMASYA İL DERNEĞİNİN  Birleştirici Gücünün üst seviyede olması adına  güçlü bir  yönetim olması ayrıca  kongrede  iki ya da üç aday değil tek adayda birleşerek güce  güç katarak birleşerek hareket edilmesi ORTAK payda  oldu.

Yorum Ekle