Amasya 1. Amatör Küme futbol maçları  başlıyor

 

İlçemizin yegane futbol takımı olan Yeni Taşova Sporun da katılacağı Amasya  1. Amatör Küme maçları 10 Ocak 2016 Pazar günü sekiz takımın katılımı ile başlıyor.

Amasya 1. Amatör Küme 2015-2016 sezonu maçlarının  10 Ocak’ta 8 takımla başlayacağını söyleyen Aykaç “ Çift devre oynanacak müsabakalar sonucunda 1. olan takım il şampiyonu olarak Bal Ligi takımının durumuna göre konumu belli olacaktır . Amasya merkezde 2 takım, Merzifon ilçemizde 3 takım, Taşova, Suluova ve Gümüşhacıköy ilçemizden 1’er takım katılımı ile geçen senelere göre bu sezon uzun bir lig maratonu olması lige ayrı bir renk getirecektir. Amasya takımları ilk yarı müsabakalarını deplasmanda oynayıp 2. yarı Amasya Belediyesinin amatör sporuna hizmete sunacağı yeni sentetik saha yetişmesi durumunda müsabakalar bu sahada oynanacaktır.

Amasya merkezde amatör takımlarımızın sıkıntısı antrenman yapacakları ve müsabaka oynayacakları saha olmayışı sürekli müsabakaları deplasmanda oynamaları maddi ve manevi yönden olumsuz etkiliyordu. Belediye başkanı Cafer Özdemir’in sporun içinden gelmesi ve sıkıntıların çözümü konusundaki duyarlılığı ile ilk önce Milli Hakimiyet parkı içindeki belediye spor tesislerinin sentetik saha yapılması ve ışıklandırma olması Amasya takımlarına antrenman yapma imkanı sağlamış ve alt yapı müsabakaları oynanmaya başlaması ile aileler çocuklarını izleme fırsatı bulmuştur.

2015 yılı sonuna doğru Amasya spor salonu yanındaki boş alanı değerlendirerek yaklaşık 100×50 m.(oynanacak alan) ebadında 2. sentetik saha yapımına başlanılması önümüzdeki senelerde daha çok sporculara ve kulüplere antrenman ve maç oynama imkanı yaratılmasından dolayı belediye başkanı Cafer Özdemir’e Amasya amatör spor kulüpleri federasyon başkanı olarak teşekkür ederim. Bahçeler içindeki semt sahasının da sentetik olması o bölgedeki okullara ve gençlere futbol oynama imkanı sağlanacaktır

Amatör spora imkanları doğrultusunda destek olan kamu kuruluşlarına maddi ve manevi,gençlere hizmet sunan kişilere teşekkür eder 2016 yılında tüm spor camiasına hayırlı olmasını temenni eder başarılar dilerim” dedi.

  1. Amasya Belediye Spor, 2) Merzifon Gençlerbirliği Spor, 3) Amasya Özel İdare Spor, 4) Gümüşhacıköy Spor, 5) Yeni Taşova Spor, 6) Merzifongücü Yeni Çeltek Spor, 7) Suluova Gençlerbirliği Spor, 8) Merzifonspor

 

Yorum Ekle