Amasya İtimat

ALTI KÖYÜ ZİYARET ETTİLER..

Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi 28. dönemi için 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri için son haftaya girdiğimiz bugünlerde siyasi partiler  seçim çalışmaları sürdürüyorlar.

İYİ Parti İlçe Başkanı Salih Aşçı ve yönetim kurulu seçime hazırlık için saha çalışmaları  çerçevesinde 8 Mayıs 2023 Cuma günü Çılkıdır, Dereköy, Gemibükü, Mülkbükü, Andıran ve son olarak Gürsu (Tekelize) köylerini ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde bir konuşma yapan İYİ Parti Başkanı Aşçı; ”Seçimler yaklaşınca iktidarın iftiraları hızlandı. Hüdaparlı Arif Sevinç özerklik istiyor. PKK’nın Hakurk kamplarında yetişen genel başkanları Zekeriya Yapıcı ”Kürtler özgürlüğe kavuşacak” diye demeç veriyor. Bu haydutların 4 tanesi Tayyip Erdoğan sayesinde meclise girecek. Daha 8 ay önce bunların Adalet Bakanı Bozdağ Anayasa değişikliği için HDP heyeti ile görüşmedi mi? Erdoğan HDP meclise garanti girsin diye seçim barajını yüzde yediye düşürmedi mi? şeklinde konuştu.  Başkan Aşçı ve yönetimi 14 Mayıs Pazar günü  yapılacak olan seçimlerde vatandaşlardan destek istedi.

Yorum Ekle