ALPASLAN KASABASI BELEDİYE BAŞKANI MUTTALİP ÖZTÜRK 88 YAŞINDA HAYATINI KAYBETT.

     Gelmiş geçmiş en başarılı belediye başkanı Muttalip  Öztürk  88 yaşında hayatını kaybetti.

       Alpaslan kasabası’nın  yetiştirdiği nadir insanlardan olan Muttalip Öztürk ,tedavi için Ankara’ya gittiği güne kadar her an Alpaslan  sevdalısı ,mücadeleci, ömrünü Alpaslan’a adayan ,kasabanın yıllarca örnek  Alpaslan olarak anılmasını , Alpaslanlının  Alpaslanlıyım demekten gurur duyduğu ortamı  sağlayan ,Alpaslan’ın olduğu kadar diğer beldelere de örnek olan  değerli insan 5 Haziran 2011 Pazar günü göz yaşlarıyla toprağa verildi.

       Alpaslan’ı örnek kasaba yapan  merhum Belediye başkanı Muttalip Öztürk  yaptığı hizmetleri  ölümünden önce kaleme almış bizlere bırakmış,yaptığı bu hizmetlerden bazıları sunuyoruz.

        Muttalip Öztürk : 1923 yılında doğdu 88 yaşına kadar  hayatımı köyünün hizmetine adadı. Bu hizmetleri  halkımın imece çalışmaları ile başardı.Kasabanın her hanesinde bulunan  memurda,yurt dışına giden her işçi ailesinde  katkısı vardı.

    1943 Yılı depremi sonrası köy yerinin nakli için Erbaa Kaymakamı Ziya Kasnakoğlu tarafından görevlendirilen Öztürk;.Gençlik ve spor kulübünü kurdu, ,okuma odası açtı,,4K Teşkilatını kurdu. Bu teşkilatın ışığı altında arazideki yabani ağaçları aşılattırdı..Halıcılık,biçki dikiş,gezi yapı sanat kursu,aile konserveciliği,kapama zeytin ve meyve bahçelerinin kurulmasında katkıda bulundu.

 

     88 Yaşına kadar hiç durmak bilmeyen Alpaslan sevdalısı Merhum Muttalip Öztürk; Peynir mandıra binası,trikotaj binası,süt sığırcılı için 100  başlık teknik ahır ,Toprak-Su ile birlikte 1,5 Km lik sulama kanalı,500 M3 su havuzu 35 kişilik modern hamam ve 10 bin dekarlık koru tesisi yaptı.

 

    

     Belediye başkanlığı dönemlerinde bütün kurum ve kuruluşlarınca  sevilen  Öztürk, 8  Derslikli ortaokul ,büyük çapta park,Gazino hizmet binası,Müze binası,lojman,1000 kişilik modern bir camii,içme suyu ,kanalizasyon,PTT acenteliği,sağlık ocağı,ziraat teknisyenliği binalarının  yaptım.Boğa barınağının ,mezarlığın ağaçlandırılması ve çevre duvarının yapımını sağladı.

   Yaptığı hizmetleri ile Örnek alına Merhum Belediye başkanı Öztür  balyozu elinde taş kırdı,sıva yaptı ,kasaba yollarını beton asfalt yaptı, O mühendisti ,işçiydi her şeyini Alpaslana adamıştı .Şimdiki Belediye Başkanı Durmuş Özer ;”ölmeden bir kaç ay önce kendisi ile projelerimizi görüştük beğendi,devam etmemi istedi,Alpaslan’a yapılan hizmetler onu daima mutlu etmiştir “ dedi.

  5 Haziran 2011 Pazar günü öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazına uzaktan ve yakından belediye başkanları,daire amirleri,Taşova halkı ve Alpaslanlı katıldı.Alpaslan Belediyesi önünde yapılan tören sonrası Alpaslan Kabristanlığında toprağa verildi.

  88 Yıllık ömrünü Alpaslan için tüketen Merhum Belediye Başkanı Muttalip Öztürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmet kederli ailesi ve Alpaslan halkına başsağlığı diliyoruz.

Yorum Ekle