Almanya’ya Gidecek Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Tümer’e Ziyaret

“Network Kurulumu ve Yönetimi ile Elektrik Otomasyon Üzerine Avrupa’daki Uygulamalar” adlı proje kapsamında Almanya’ya gidecek olan Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’i ziyaret etti.

 

Avrupa Birliğinden sağlanan hibe ile yürütülen proje çalışmasında hazırlamış olan proje kabul edildi. Bu kapsamda toplam 7 öğrenci Almanya’ya gidecek.

Proje kapsamında öğrenciler 03.03.2019 – 23.03. 2019 tarihleri arasında Almanya’da yapılacak çalışma programına katılacaklar. Proje kapsamında Almanya’ ya gidecek öğrenciler öğretmenleri mazeretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’i ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

Öğrencilerimizin gelişimi için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu belirten Tümer

“Ülkemizi Almanya’da temsil edecek olan Meslek Liselerimizin başarılı öğrencileri Avrupa ülkelerinde eğitim sistemleri, çalışma şartları ve uygulanma şartlarını yerinde görecekler. Yeni bilgiler edinerek, bakış açıları daha da geniş olacaktır. Bizim geleceğimiz olan gençlerimiz kendi kültürleriyle yabancı ülkelerin kültürlerini pekiştirme ortamı bularak, ufuklarını genişleteceklerdir. Taşova’yı dolayısıyla ülkemizi yurt dışında temsil edecek olan bu öğrencilerimize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi

Yorum Ekle