7 Mahallemizde Yöresel Türküler Eşliğinde Sahur Vakti

Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Ramazan davulcuları, Ramazanın ilk sahurundan bu güne kadar vatandaşlarımızı davul ve zurna ile “Yöresel Türküler” eşliğinde uyandırıyor.
Önceki yıllarımızda vatandaşlarımızın istekleri üzerine hareket ederek Belediyemiz bu yıl da davulculardan Yöresel Türküleri çalmalarını istedi. Davul-Zurna ekibi her yıl olduğu gibi bu yılda da yedi mahallede farklı bir türkü çalarak, Türkiye’nin 7 bölgesinin türküleri eşliğinde vatandaşları sahura kaldırmaya devam ediyor.
Sahur geleneğinin yaşatılması için, Belediyemiz tarafından görevlendirilen davulcular diğer davulcular gibi mani okumayıp, Davul-Zurna ile her bölgenin kendi türküsü eşliğinde mahalle mahalle dolaşıp, vatandaşları sahura kaldırıyor.
Sahur vakti evlerinden davulcuların geçtiğini gören vatandaşlarımızın isteklerini kırmayan Davul-Zurna ekibimiz siz değerli vatandaşlarımızın isteklerini de çalıyorlar. Davulcu Cihat Özdemir, Zurnacı Sedat Özdemir ve araç şoförü Efraim Duman girilmedik mahalle ve sokak bırakmadan her yıl olduğu gibi bu yılda siz değerli vatandaşlarımızı hem nefesi hem de bileğinin kuvveti ile uyandırmaya devam ediyorlar.
Her yıl olduğu bu yıl da vatandaşlarımızı türküler eşliğinde uyandıran Davul-Zurna ekibimiz bu pandemi sürecinde insanların evlerinde kalmaları gerektiğini söyleyip sosyal mesajda vermeyi ihmal etmediler.
Zurnacı Sedat Özdemir (50), “Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 müzik çalarak 7 mahallemizde sizleri uyandırmaya bu senede devam ettik. Hayat eve sığar, siz evde kalmaya devam edin. Seneye buluşmak üzere hoşçakalın.” Diye konuştu.

Kaynak: Taşova Belediyesi

Yorum Ekle