6 İLİN GAZETECİLERİ SAMSUN’DA BULUŞTU

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü,  (BYEGM) Samsun İl Müdürlüğü, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü “Bölge yerel basın mensupları buluşması” adı altında bir toplantı düzenledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Y. Ziya Yılmaz, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi S. Kürşad Günaydın, Samsun, Ordu, Sinop, Tokat, Çorum ve ilimizden gazeteciler katıldılar.

Basın Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürü Mücahit Taşkın da genel müdürlüğün yerel basını desteklenmesi ve güçlendirilmesi görevi kapsamında bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledı. İl müdürlüğünün bölgesinde bulunan attı ilimizin medya yöneticileri ve gazetecilerle yapılan görüş ve incelemeler sonrasında bu toplantının yapılması gerektiği yönünde karar alındığını belirten Taşkın, “Bölgedeki medya kuruluşları temsilcileri yerel medya alt yapısının ve buna bağlı olarak medya mensuplarının ve gazetecilerin, iletişim teknolojisindeki hızlı gelişime ayak uydurabilmek adına uzman kurum ve kuruluşlardaki konunun uzmanlar tarafından eğitim verilmesinin faydalı olacağı tespit edilmiştir.” dedi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar, OMÜ Çarşamba İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Niyazi Usta da birer konuşma yaparken, Anadolu Ajansı (AA) Samsun Bölge Müdürü İsa Sansar, Anadolu Ajansı’nın çalışmaları hakkında bilgiler vererek sunum yaptı.

İl Müdürlüğünün sorumluluk bölgesinde bulunan altı ilde görev yapan yerel medya temsilcileri ve iletişim fakültesi öğrencilerinin katıldığı toplantı, Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti gezisi ile sona erdi.

Yorum Ekle