6. DESTEK MAHMARARDI YAYLA ŞENLİKLERİ 9-10 AĞUSTOSTA YAPILIYOR

       1997 yılında İstanbul’da kurulan Destekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Destek Belediyesinin birlikte organize ettikleri 6. Destek Mahmarardı Yayla Şenlikleri 9 Ağustos 2008 Cumartesi günü başlıyor.

      8 Ağustos 2008 Cuma günü Destek kasabası merkez camiinde Mevlid-i Şerif okunacak ve topluca kabristanlık ziyareti yapılacak.
     Mahalli sanatçı müzisyen Şenol Öker ve Türk Halk Müziği sanatçısı Gülay Kurt’un sahne alacağı şenliklerde; yarışmalar, çekiliş ve çeşitli etkinlikler yer alacak.
      Destek Belediye Başkanı Ahmet Öz ve Dernek Başkanı Özer Alpat yaptıkları ortak açıklamada;
       “İstanbul’da bulunan Destekliler Derneği tarafından 2003 yılında geleneksel getirilmiş olan 6. yayla şenliğimiz 9-10 Ağustos 2008 tarihlerinde derneğimiz ve belediyemiz işbirliği ile yapılacaktır.
     Şenliğimize Türkiye Cumhuriyeti’mizin bölünmez bütünlüğünden olan yüreğinde sevgi, barış, kardeşlik duygusu taşıyan tüm halkımız davetlidir.
       Ülkemizin her tarafından yapılan şenliklerin hepsi birbirinden güzeldir, ancak Destek yaylalarında şenlik çok daha farklı ve güzeldir.
Şenliğimizde derneğimiz ve belediyemiz imkanları ölçüsünde misafirlerimize Destek ve bağlı mahalleleri olan KaramukKozlucaHalamaz halkına güzellikler yaşatmaya çalışacağız.” dediler.

Yorum Ekle