43 AFGAN VE PAKİSTANLI MÜLTECİ YAKALANDI

Bölge Trafik Amirliği’nce yapılan 14 Mart 2016 günü gecesi yol denetiminde Ağrı Tur  firmasına ait  74 AS 965 plakalı otobüste 43 Afganistan ve Pakistan uyruklu mülteciler yakalandı.

İlçemiz  D 100 karayolu  Taşova çıkışında yapılan yol denetimlerinde şüpheli görülerek durdurulan ve yapılan aramada  43 Afgan ve Pakistanlı göçmenin bulunduğu otobüs durduruldu. 11 kadın 2 küçük çocuğun bulunduğu   otobüs  14 Mart 2016 gecesi saat 01.30’da Taşova Emniyet Müdürlüğü önüne getirildi. Otobüste bulunan kişilerin ellerinde yolcu bileti bulunduğu,  firmanın, Ağrı’dan İstanbul’a seyahat için fatura düzenlediği görüldü.Mülteciler, ilçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan soruşturma sonrası Amasya Yabancılar  Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

Otobüsün kaptanı ve yardımcısı, yolcuların biletli olduğunu, seyahat faturasının ellerinde  olduğunu, bu şekilde  D 100 karayolundan binlerce kişinin İstanbul’a gittiğini dile getirdi.

Otobüsün Kaptanı; “Ağrı Doğubeyazıt’tan yola çıktım, 45 tane yolcum var. Hepsi fatura karşılığıdır. Biletleri kesilmiş, Ağrı’dan İstanbul’a gidiyorum. Bunun suç olması mümkün değil. Normalde biletli yolcular. Otogara gelip biniyor. Irkın, Türk mü, Kürt, miü, Afgan mı, soramıyoruz. Elinde bilet ve fatura varsa benim için önemli olan odur. Hayırlısı ile buradaki işlemlerimiz hızlanırsa biz de yolumuza devam edeceğiz.” dedi.
1 2 3 4 6

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.