4 ESNAFIN 1 AYLIK KİRASINI ÖDEDİLER…

İlçemizde Şair ve Yazar Kasım Alper Özdemir ile gönüllü gençler tarafından oluşturulan İyilik Hareketi Taşova merkez ve yaklaşık 40 köyde ikibin aileye çeşitli yardımlar ulaştırırken, 4 esnafın iş yerinin bir aylık kirasını ödedi.

Özdemir,  gazetemize yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde sıkıntılı dönem geçiren vatandaşlara, bir nebze olsun yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçladıklarını ifade ederek,

“İyilik Hareketi”nin bir gönül seferberliğine dönüştüğünü söyledi. Özdemir, ayrıca kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Ramazanda yaklaşık 2 bin aileye gıda ile alışveriş çeki verdiklerini  ifade eden Özdemir, “Ayrıca yaklaşık 50 çocuğumuza bayramlık hediye ettik. Ramazan ayında sofrada bir tuzumuz, suyumuz olsun istedik. İlçemizde bu zor dönemde kirasını ödemekte zorlanan 4 esnafımıza kirasını da ödeyerek destek olduk. Esnaf kardeşlerimize ufak da olsa katkımız olduysa ne mutlu bizlere.” ifadelerini kullandı.

Bitkisel ürünler satıcısı Turgay Bulur ve Çay ocağı işletmecisi Mustafa Gözaydın  koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı bir dönemden geçtiklerini  vurgulayarak, “Bu zor dönemde bizlere destek olan İyilik Hareketi’ne teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.” dedi.

Yorum Ekle