4 BİN KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ BEKLENİYOR

Taşova’da kurulması planlanan organize sanayi bölgesi ilçemizde bugüne kadar görülmemiş bir istihdam alanı oluşturacak.

Organize sanayi bölgeleri verdiği teşviklere göre çeşitli bölgelere ayrılıyor. Özellikle altıncı bölge olarak nitelendirilen sanayi bölgeleri işveren için çok büyük avantajlar sağlıyor.

Taşova’da kurulması planlanan organize sanayi bölgesi de altıncı bölge olarak planlanıyor ve bu da Taşova’nın yatırımcılar için çok cazip bir yer olacağı ve kısa sürede bir çok üreticinin burada yer almak isteyeceği anlamını taşıyor.

Örneğin altıncı bölge olarak kurulan sanayi bölgelerinde işveren sigorta primlerinin ödemelerinden sadece dörtte birini gerçekleştirerek çok büyük avantajlara sahip olacak. Bu da Taşova’yı bir çok yatırımcının fabrika kurması için tercih edeceği anlamı taşıyor.

Amasya Valiliği, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Taşova Kaymakamlığı, Taşova Belediyesi ve Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından oluşan heyetin yaptığı toplantılarda Amasya merkez ve ilçelerindeki sanayi bölgelerine yapılmak istenen yatırımlar olduğu ve bunların Taşova’daki sanayi bölgesi kurulana kadar bekletildiği vurgulandı.

Taşova’da kurulacak olan sanayi bölgesinin 4 bin kişi civarında bir istihdam yaratması bekleniyor. Bu da Taşova’nın ve köylerinin nüfusunu ciddi oranda artırıp, ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır.

Daha önce de vurguladığımız gibi OSB, Taşova için yüzyılın fırsatıdır. Eğer organize sanayi bölgesi kurulursa Taşova’da olumlu yönde bir çok şey değişecek ve göç veren değil göç alan bir yer konumuna geleceğiz.

Yorum Ekle