30 ARALIK’TA TAŞINIYOR, KAYMAKAM ÇELİK MESAJ YAYINLADI

İlçemiz Kaymakamı Mustafa Berk Çelik’in öncülüğünde, 2020 Ağustos ayında girişimci kadınlarımız tarafından kurulan Sınırlı Sorumlu Taşova Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Yeşilırmak mahallesi, Pazarcılar caddesinde (Halaoğlu fırını karşısı) yeni binasına taşınıyor.

Kooperatif Başkanı Avukat Emine Özcan Özdemir ve Yönetim kurulu, 4 aydır her Perşembe pazarı eski Tekel binası girişine stant açarak, bazı sosyal sorumluluk projelerine de katılarak büyük bir performans gösterdiler.

Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 30 Aralık 2020 Çarşamba günü açılış yaparak hizmetlerine yeni yerinde devam edecek.

Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Kadın Kooperatifinin çalışmaları ile ilgili bir mesaj yayınladı:

“Tarımsal üretimde önemli paya sahip Taşova’mızda kadınlarımızın el emeği, göz nuru, doğal ürünleri Taşova kadın kooperatifiyle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşacak. Kapanan köy okullarında kurulacak olan üretim tesislerinde kadınlarımız kendi köylerinde kendi markalarını oluşturacak. Bu bereketli topraklarda yetiştirilen Andıran domatesinin salçaya, Baraklı üzümünün pekmeze dönüştürüleceği, çiftçimizin ürettiği tüm meyve ve sebzelerin kurutma tesislerinde işleneceği, Destek yoğurdunun paketlenerek raflarda yerini alacağı bu projede kadınlar üretimin öncüsü olacak. Çiftçimiz kazanacak, kadınlarımız kazanacak. Taşova’da üretilen doğal ürünler Hünerli Eller Kadın kooperatifiyle markalaşacak. Anadolunun temiz yürekli, vefakar, cesur kadınının her şeyi başardığı gibi bu hedefine de ulaşacağından hiç kuşkum yok. Kısa zamanda çok yol kateden Taşova Hünerli Eller kadın kooperatifine başarılar diliyor, tüm halkımızın bu güzel girişime sahip çıkmasını temenni ediyorum.”

Yorum Ekle