Amasya İtimat

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde beş ayrı program

Kaymakam  Ahmet Gökcecik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçemiz Engelliler ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Yavuz Aydın’dan derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alan Kaymakam Gökcecik, ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek engelliler gününü kutladı.

Kaymakam Ahmet Gökcecik,  ilçemiz Durucasu köyünde yaşayan görme ve bedensel engelli vatandaşımız Hakan Yüksel ile Halk Kütüphanesinde bir araya geldi.
Sosyalleşmek adına kütüphaneyi ziyaret etmek ve müzik dinlemeyi çok sevdiği için kütüphanedeki engelli bilgisayarında müzik dinlemek istediğini dile getiren Yüksel, Kaymakam Gökcecik’in  talimatıyla kütüphaneye getirildi. Kaymakam Gökcecik ile sohbet eden Vatandaşımız, söylediği şarkıyla da müzik yeteneğini ortaya koydu.
Kütüphane Şefi  Mine Sayan’a Yüksel’in kütüphanede sıklıkla vakit geçirmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi talimatını veren Kaymakam Gökcecik, Yüksel’in ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutladı ve sağlıklı ömürler dileklerini iletti.
Kaymakam Gökcecik’e ziyareti sırasında Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi öğrencisi Edanur Önder, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Barış Gündüz  ve Kaymakamlık Proje Koordinatörü  Ayşin Özgem Erdemlioğlu eşlik ettiler.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Kaymakam Ahmet Gökcecik ve beraberindeki engelli vatandaşlar, kurumları denetledi.

3 Aralık Engelli vatandaşlarla denetim yapan Kaymakam Gökcecik, Taşova Sosyal Güvenlik Kurumu ilçe binasını denetimi esnasında akülü arabasıyla binaya giren engelli vatandaşların geçişine uygun olmaması halinde kapıyı sökeceğini  ifade etti.

SGK bina içinde denetimi sürdüren Kaymakam Gökcecik ve engelli vatandaşlar denetim sırasında herhangi bir zorlukla karşılaşmazken, Denetim sırasında özellikle görme engelli vatandaşları kaldırımda yürürken sıkıntı çekebileceklerini vurguladı. Kaymakam Gökcecik, görme engelli vatandaşların kaldırımlarda karşılaştıkları sıkıntılardan en çarpıcı halini erken biten, hissedilebilir zemin olarak bilenen sarı yolların kurum içlerine kadar yapılması talimatını verdi.

Kaymakam Ahmet Gökcecik, aynı gün Elimi Tut Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek eğitim gören engelli vatandaşlarımızla bir araya geldi.
Rehabilitasyon Merkezindeki vatandaşlarımızla sohbet eden Kaymakam Gökcecik, onların ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

Kurumun tüm bölümlerini de inceleyerek Kurum Müdürü ve personellerinden faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Ahmet Gökcecik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde engelli gencimiz Murat Saraç’ı evinde ziyaret etti.
Murat Saraç’ın ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Kaymakam  3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak, günün anısına kendisine hediye takdim etti.

Yorum Ekle