Amasya İtimat

23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

        23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

 

       Tüm yurtta olduğu gibi Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın 91. Yıldönümü ilçemizde de görsel şölen şeklinde kutlandı.

       Öğrencilerimiz ,22 Nisan 2011 Cuma günü;Kaymakamlık Makamını,Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerini temsili olarak devraldı. Yarının büyükleri,geleceğimizi emanet edeceğimiz  çocuklarımız, devraldıkları makamlarda renkli anlar yaşattılar. Aldıkları makamları kısa süre de olsa profesyonelce  idare eden çocuklarımız yöneticilerden tam not aldılar.

        23 Nisan 2011 Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ve saygı duruşu,İstiklal Marşının okunmasından sonra programın hava muhalefeti dolayısı  ile  Saat 10.00  da Kapalı Spor Salonu’nda devam edeceği açıklandı.

        Kapalı Spor Salonu’nda , protokolün gelmesi ile  saat 10.00 da başlayan program görsel şölene dönüştü. Gösterilerdeki seçilen kıyafetler, oyunlar,halaylar renk cümbüşü eşliğinde tam bir görsel şölendi.Hazırlıkların yapılmasında  emek veren Öğretmenler  izleyenlerden tam not alırken,davetli olarak gelen  İlçemiz Yeşiltepe Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin okuduğu şiirler ilgi ile dinlendi.

        23 Nisan ulusal Egemenlik  Çocuk Bayramı kutlamalarına bu yıl halkımızın yoğun ilgi gösterdiği, programı ayakta izleyenlerden anlaşıldı.2  Saat süren programa ;İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,Garnizon Komutanı Erkan Manavoğlu,Cumhuriyet Savcısı Nuri Uzun, Emniyet Amiri Hüray Sancı,daira amirleri  çok sayıda halkın katıldığı program ödül alan öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

                                 CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Resimler:tasovalılar.com adresinde

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.