Amasya İtimat

23 NİSAN BAYRAMININ 99 YILINI COŞKU İLE KUTLADIK ( Videosunu İzle)

Doksan dokuzuncu yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, halaylar, danslar ve renk cümbüşü içerisinde büyük bir coşku ile kutlandı.

Program, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Daha sonra, eski Tekel binasının bulunduğu meydanda devam edilen törende Kaymakam Okan Yenidünya,  Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aktaş  Belediye Başkanı Bayram Öztürk  halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Geleceğimiz, umudumuz yarının büyükleri sizlere sevginin kardeşliğin hoşgörünün ve barışın hakim olduğu  bir dünya  diliyorum. sözleri ile devam eden Tümer, “Sevgili çocuklar ulu önder Atatürk bu bayramı sizlere armağan etmiştir. Bu bayram sizlerin bayramıdır. Bu sevinç sizlerle hepimizin sevincidir. Sizler bizim ümidimiz, sizler bizim yarınlarımızsınız, güçlü Türkiye sizlerin elinde yükselecektir. Sizleri geleceğe hazırlamak, çağın gerektirdiği bilgi birikimine sahip olmak ve o şekilde donatmak da bizlerin görevidir. Hep birlikte güzel yarınlara kavuşmak için çok çalışmalıyız. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünya dileğiyle bayramınızı kutluyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tümer’in  konuşmasının ardından törende, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Bayram programında  Anasınıfı  öğrencilerinin dans gösterisinde görev alan öğrencilerin etkinliği beğeni ile izlendi. Birbirinden  güzel dans ve halk oyunları gösterisi sergilenirken, 99. yılını kutladığımız, 23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yoğun  bayan izleyicilerinin  katılımı ile kutlandı.

Törene, Kaymakam Okan Yenidünya, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aktaş,  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, daire  amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle