2. BAL ve YÖRESEL ÜRÜNLER SERGİSİ AÇILDI

İlki geçtiğimiz yıl 1-2 Kasım 2018 günleri düzenlenen  Bal ve Yöresel Ürünler Fuarının ikincisi 22-23 Ağustos 2019 Perşembe-Cuma günleri gerçekleştirildi.

Bu seneki Bal ve Yöresel Ürünler Fuarında farkındalık olarak ilçemizin yetiştirdiği ressamlar: Safinaz Makasoğlu ve İlyas Özdemir resim sergisi açarken, Çorum Arı Yetiştiricileri Birliği  ile Ankara’da faaliyet gösteren Veteriner Sağlık Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği VESTED  stant açtılar.

İlçe meydanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan fuara; Kaymakam Talha Altuntaş, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, protokol üyeleri, bal üreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğünden Arıcılık uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi hemşehrimiz Gülten Bulut, bölgemizin arıcılık potansiyeli, bölgede var olan arı ekotipi, arıcılık konusunda sorun ve çözüm önerileriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Konuşmalardan sonra Kaymakam Altuntaş ve beraberindeki heyet stantları gezerek dernek başkanı Yusuf Yücel ve bal üreticilerden bilgi alarak, Safinaz Makasoğlu ve İlyas Özdemir’in açtığı resim sergilerini gezdi.

 

Yorum Ekle