Amasya İtimat

19 MAYIS’da İKİ AYRI ETKİNLİK

İlçemizde   19 Mayıs Salı günü saat 10.00’da ”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın  101. yıl dönümü  yıl dönümünde Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

19 Mayıs Salı günü saat 10:00’da Taşova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengini Taşova Gençlik Merkezi Müdürü Vekili Sercan Şenel’in  Atatürk anıtına sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla son buldu.

19.19’da İKİNCİ TÖREN

”19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”, Atatürk`ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a adım atarak başlattığı Milli Mücadelenin 101. yıl dönümü  dolayısı ile saat 19:19’da evlerinin balkonlarında ve ilçemiz  Stadyumunda  İstiklal Marşı okunarak kutlandı.

Taşova Futbol Stadyumunda gerçekleştirilen ikinci  etkinliğe Kaymakam Mustafa Berk Çelik, Belediye Başkanı Bayram Öztürk ,  İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Ömer Altun,  İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Vekili Sercan Şenel, İlçe Gençlik Merkezi ile Gençlik Merkezi çalışanları ve stadyumda spor yapan vatandaşlar katıldılar.

Yorum Ekle