18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİN 98.YILI KUTLANDI

İlçemiz  Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

      Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Timur Özekici günün anlam ve önemini belirten yaptığı konuşmada “”Bugün kahraman Türk ulusunun kaderinin belirlendiği gündür. Tarihi boyunca vatanını, bayrağını, namusunu, istiklalini korumak için mücadele eden Mehmetçik, tarihinin en büyük siması, Türk milletinin iftiharı ve askerlik dünyasının ölmez mümessili olmuştur. Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında minnet, saygı ve şükran duygularımızla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

       Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi öğrencisi Nurgül Sönmez   Çanakkale Şehitlerine  adlı şiiri okuması ile proğram sona erdi.

       Taşova Müftülüğü tarafından aynı gün  saat 11.00 de tüm şehitlerimiz için mevlidi şerif okutuldu.

         18 Mart 2013 Pazartesi günü ise  saat 14.30 de Belediye düğün salonunda Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafından  bir anma programı düzenlendi.

         Düğün salonunda düzenlenen proğram saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı okul müdürü Fesih Aktaş yaptı..Proğram öğrenciler tarafından hazırlanan şiir,türkü ve tiyatro gösterilerinin sunumu ile sona erdi.
        Proğrama Kaymakam Engin Uysal ,Garnizon Komutanı Üsteğmen Alper Soner Serin,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,İl Genel Meclis Üyeleri Sezai Cingöz,Yusuf Koca,Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Bilgin Gökhan,CHP İlçe Başkanı Ömer Özalp,MHP ilçe Başkanı Aslan Berber,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy,Sağlık Grup Başkanı Dr.Adnan Erseçkin,Kurum Amirleri,öğretmen ,öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.