16 yıl önce TAŞOVA’da NELER OLMUŞ?

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:03 Ocak 2003 Cuma Sayı:1863

İLÇEMİZDE CUMARTESİ PAZARI KURULACAK

Perşembe günleri kurulan pazarın yanı sıra ilçemizde Cumartesi günleri de ek bir pazar kurulacak.
Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği’nce Belediye Başkanlığı’ndan Cumartesi günleri ek pazar kurulması teklifi uygun görüldü.
İlk olarak 11 Ocak 2003 Cumartesi günü başlayacak olan Cumartesi Pazarında ilk etapta giyim, ayakkabı, sebze, züccaciye gibi çeşitli dallarda pazar kurulacak.

JANDARMA’DAN SAHTE PARA OPERASYONU

28 Aralık 2002 günü saat 15.00 sularında Taşova Akınoğlu kasabası sorumluluk alanında bulunan bakkal vb. yerlere Baharat satıcısı kılığında giren ve kim oldukları vatandaşlarca bilinmeyen iki şahış alışverişleri sonucu kendilerine ödenen paranın sahte olduğunu tespit ettikleri ve dolandırıldıkları gerekçesi ile ilgili verilen ihbarı değerlendiren Taşova İlçe J. K.lığı Araştırma Kısım Amirliği ve Akınoğlu J. K.lığı olayla ilgili aynı gün yaptıkları müşterek operasyonda sahte para olayının dağıtımını yapan şahış, araç ve suç aletlerini ele geçirdi.
Olayla ilgili araştırma sürüyor.

Taşovaspor:4 A. Gençlik: 1

Taşovaspor ligin ikinci maçında kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı A. Gençlik’i 34. dakika Barboros, 58. dakikada Mustafa, 73.dakikada Ferhat ve 90. dakikada Ömer’in attığı goller ile 4-1 gibi farklı bir skorla mağlup etmeyi başardı.
Taşovaspor 29 Aralık Pazar günü Amasya’da Telekomspor ile yaptığı karşılaşmada cezaları biten Mutlu ve Engin ile iyileşen Onur’da takımdaki yerini aldılar.
İki 6 puanlı takımın mücadelesinde Telekomspor 5. dakikada Aslan ile 1-0 öne geçti ve ilk yarı bu skorla bitti. Maçın ikinci yarısında 52. dakikada Mustafa Önder ile skoru 1-1 yaptı. 68. dakikada Onur güzel bir kafa vuruşu ile skoru 2-1 Taşovaspor lehine çevirdi. 77. dakikada Telekomspor’dan Yakup maçın skorunu tayin etti ve maç 2-2 sona erdi. 5 Ocak Pazar günü Amasya’da Köyhizmetlerispor ile karşılaşacak olan Taşovaspor maçının başlama saati 13.00

TV VERİCİLERİ YENİ YERİNDE

İlçzemizin tek eğlence aracı olan televizyon kanallarının sayısı artırıldı.
Önceki TV vericisinin yetersiz kalması ve dijital TV yayınlarının çoğalması ile Belediyece yeni verici için yine Herizdağ yolu üzerinde TV vericileri için bina yapıldı.
UHF bandında yayın yapan TV kanalları sayısı 19 olarak düşünülüyor.
Halen ATV; ShowTV, Star, STV, Kanal7, NTV, Flash TV, TGRT, Meltem TV, Kanal D izlenmekte olup, Discovery, Işık TV, CNN Türk, Olay TV, Tv8 kanallarının izlenmesi için çalışmalar sürüyor.

BELEDİYE YENİ BİR İTFAİYE ARACI ALDI

Belediye tarafından itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere modern bir araç alındı.
10 ton kapasiteli tam otomatik itfaiye aracının merdiven yüksekliği tam açılır vaziyette 18 metre.
İtfaiye aracının aydınlatma sistemi otomatik olup, aracın su ihtiyacını karşılamak için kademeye su tankı yerleştirildi..

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle