MESLEK YÜKSEK OKUL İNŞAATININ TEMELİNE İLK KAZMA VURULDU

2008 Yılında başlayan Meslek Yüksek Okul serüveni  5 yıllık uzun bir yolculuktan sonra 31 Temmuz 2013 günü  Rönesans firması tarafından  4 katlı  olarak yapılacak olan Yüksek Okul için ilk kazma  vuruldu.

31 Temmuz günü iş makineleri ile Yüksek Okul hizmet binası inşaatına başlayan Rönesans firmasına   ve 5 yıldır  bir an olsun mücadelesinden vazgeçmeyen Önceki Öz baraklı Belediyesi Başkanı Sabahattin Üstün’e minnet borçluyuz.

26 bin metrekare alanda 800 metre karelik inşaat  4 katlı ve 3200 metre kare kapalı alanı olacak .Taşova için milat olacak olan bu proje Haziran ayında Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da şahitlik ettiği tören ile imza altına alınmıştı.

Sabahattin Üstün’ü elinde  inşaat planı ve dış cephe görünüş planı inşaat alanında görüştük. Bize 2008 den başlayan ve 2014 de sona erecek olan Yüksek okul serüvenini  anlatırken zaman zaman ses tonu değişiyordu.Eski Tekel binalarının Yüksek Okula tahsisi ile söze başlayan Üstün.”Güçlendirme maliyetinin yüksek olması nedeniyle tekel binalarından vazgeçildi. Bugün bu binalara   devlet kurumları taşındı ve hizmet veriyor.Danışmanlığını yaptığım Rönesans firmasına konuyu taşıdım. Firma ile yaptığımız görüşmeler sonunda yönetim kuru kararı alındı.Amasya Valiliğimizde bir protokolün  imza sürecinde sürekli görüşmelerde bulunduk ve başardık.

Geçmişe bakarak eleştiri yapmak istemiyorum. Önümüze bakarak neler yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu yatırımları her kim, hangi unvanla yaparsa yapsın takdir ve teşekkürlerimizi kendilerine iletiyoruz. Bunun için siyasi çekişmeleri bir yana bırakıp, Neler yapmalıyız? Eksikliklerimiz nelerdir? gibi sorulara çözüm arayışına girilmelidir.
Özellikle Sivil Toplum Örgütleri önümüzdeki yıl açılacak olan yüksekokul için bugünden itibaren çok yönlü bir çalışma başlatmalıdır.
Herkes artık taşın altına eline sokmalıdır. Bu benim görevim değildir  deme lüksü dönemi kapanmıştır.
Sen-ben kavgası bizi bir adım ileri iki adım geri götürmektedir.
Yüksekokul kurulması tarihini ben ilçemiz olarak milat tayin ediyorum.”dedi

Boğadamı mevkiinde  inşaatına başlanan Yüksek Okul Hizmet binasının bugünlere gelinceye kadar desteğini esirgemeyen millet vekillerimize ,Amasya Valisi Abil Celil Öz’e ,İlçe Kaymakamı Engin Uysal’a,Belediye Başkanı Özgür Özdemir’e ve önceki Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz’a teşekkür ediyorum

 

IMG_3008 IMG_3012 IMG_3011 IMG_3015 IMG_3014

DSCF9961 DSCF9962 DSCF9964 DSCF9965

Yorum Ekle