Amasya İtimat

YOĞUN GÜNDEMLE İSTİŞARE TOPLANTISI

Taşova  ilçemiz Geydoğan Köyü Derneğinin  başarılı Başkanı Turan Akdeniz yoğun gündemle 19 Şubat 2023 Pazar günü üyelerini,  yönetimini İştişare Toplantısında bir araya getirdi.

Turan Akdeniz Başkan’ın Yönetim  urulu ile uyumlu çalışmaları Dernek faaliyetlerine yansımakta. Pandemi sonucunda  yönetime geldikten sonra o  buhranlı sürecin ardından toparlanmaya, ardından geçmiş dönem ve gelecek dönemlere ilişkin düşüncelerini üyeleriyle paylaştı. Maddi konuları da masaya yatıran Başkan Turan Akdeniz, toplantıya katılan üyelerinin desteklerini  almanın mutluluğu içinde ”Güzel çalışmalarımızı üyelerimizle inşallah güzel ortamlarda paylaşacağız”  ADEF Amasya Dernekler Federasyonundaki Genel Başkan Yardımcılığı görevi nedeniyle federasyondaki çalışmaları ile ilgili üyelerine bilgiler aktardı.
Başkan Akdeniz konuşmasını şöyle devam ettirdi. “Federasyonlar sizlerin ve kamuoyunda bildiği üzere  köy derneklerinin üyeliği neticesinde Dernek Başkan ve Yönetim kurulundan üç üyesinin yine dernek yönetimin onayı ile Federasyonlarda görev almaktadır. Biz  federasyonumuzda Geydoğan köyü adına varız, Geydoğan köyümüzü en iyi şeklide temsil noktasında üzerime düşen görevi en iyi şekilde yapmağa çalışmaktayım. Geydoğan  köyümüz olarakta kısa adı ADEF olan Amasya Dernekler Federasyonunda üyeliğimiz,  ayrıcada yönetim olarak görevimiz vardır. Ayrıca kısa adı TAŞDEF olan Taşova Dernekler Federasyonunda derneğimiz olarak üyeliğimiz vardır.
Dernek üyelerimizin destekleri ile hem köyümüze, hem de sorumluluk alanlarımıza daha etkin işler yapabiliriz. Ben tüm  üyelerimize verdikleri destekleri için teşekkür ediyorum.  Bugün bizlere  ev sahipliği yapan Amasya İl Derneğimiz Başkanı Mehmet Parlak ağabeyimize, katılımları ile bizleri onurlandıran Bağcılar Belediyesi Başkan Danışmanı Temel Uzun Beye, Taşova Belevi Köyü Derneği Başkanı değerli kardeşim Hacı Taşova’ya ADEF’de  birlikte  mesai yaptığım Adef Genel Sekreteri ve Destek Köyü Derneği Başkanı  ağabeyimiz Salih Turgut’a bizleri yalnız bırakmadıkları için şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum.
Biz yönetim olarak her daim elimizden geldiğinin fazlasını yaparak çalışmaktayız. Ben buradan tüm ülke olarak derinden büyük üzüntü yaşadığımız  deprem ile büyük yara aldık. Allah’ım böylesine acıları tekrar göstermesin, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarıa acil şifalar dilerim. Allah’ım beterinden korusun inşallah. Yaraların sarılmasına destek olmak adına bizlerde üzerimize düşen herşeyde varız.” dedi.
HABER // Salih Turgut www amasyahaber.com

Yorum Ekle