Amasya İtimat

YKS EKİBİ, İL GENEL MECLİSİ, YHKB ve TKDK’YI ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliğince finansmanı sağlanan IPARD Programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanmasına Teknik Destek Projesi” çerçevesinde Amasya, Ankara, Çanakkale, Çorum, Denizli, Erzurum, Diyarbakır, Kastamonu, Manisa, Ordu, Samsun ve Şanlıurfa olmak üzere 12 ilde uygulanan Yerel Kalkınma Strateji planı hazırlama çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

Bu kapsamda; YKS  Hazırlama ekibinden derneğin Başkan Yardımcısı Yusuf Yücel,  dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Günaydın Yerel Kalkınma Stratejisi planlarına katkı sağlamak amacı ile 21 Kasım 2018 Çarşamba günü Amasya’da bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Gezinin ilk durağı olan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğindeki İl genel Meclisini ziyaret eden ekip, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır ve ilçemiz İl Genel Meclisi üyeleri Gönül Hayati Özkan ve Yusuf Koca’yı ziyaret ettiler. Daha sonra Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği YHKB Yetkilisi Yasemin Çoban ile görüşen ekip, gezinin son durağı olan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK İl Koordinatörü Cengiz Dikici ile görüşerek bilgi alış-verişinde bulundular.

Yorum Ekle