YEŞİLTEPE İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ İLÇEMİZİ GEZDİ

İki  yıldır vekil öğretmen olarak Yeşiltepe‘de görev yapan emekli öğretmen Hasan Öztürk, 7 Ekim 2011 Cuma günü  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tahsis ettiği araçla okul öğrencilerine ilçemizi  gezdirdi.

 

Cuma günü sabah  saat 10.00 sularında YİBO’nun minibüsü ile gelen öğrencileri  Kitap Kafede  Kaymakam İbrahim Halil Şivgan ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy YİBO Müdürü   Ahmet Akçe  karşıladı .Kitap Kafede  internet ortamı ile tanışan öğrenciler bir süre,Kaymakam Şivgan’ın eğitici ve öğretici sözlerini dinledi. Kaymakam İbrahim Halil Şivgan  Okulun öğretmeni Hasan Öztürk’e günün anısına plaket verdi ve öğrencilere  kitap hediye etti.
 Öğle yemeğini YİBO öğrencileri ile birlikte yiyen misafir öğrenciler burada tanıştıkları öğrencilerle çarçabuk kaynaştılar.Daha sonra Belediye Başkanı Özgür Özdemir’i makamında ziyaret eden öğrencilere  Başkan Özdemir  meyve ikramı yaptı.Hediye kitaplarını alan öğrenciler başkanlık koltuğuna da oturmayı ihmal etmedi.Çeşitli okullara giderek gezilerini sürdüren öğrenciler ,Erbaa ‘ya giderek burada sinema seyretti ve gezilerini sürdürdü.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy gezi ile ilgili yaptığı açıklamada;”İlk kez böyle bir geziyi hazırlayan Öğretmen Hasan Öztürk’e teşekkür ediyorum.Bu tür gezilerde öğrenciler değişik ortamlar ile tanışarak kişilik kazanıyor,kendine güveni artıyor.Ayrıca yeni arkadaşlık ilişkileri  kuruyor, internet gibi teknoloji ile tanışıyorlar ve bu tür gezilerde öğrenciler  ömür boyu unutamayacağı anılar  kazanıyor.”dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.