YEŞİLIRMAK ÜZERİNDE ŞİİRLİ RAMAZAN AKŞAMI…

Amasya Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Kasım Alper Özdemir doğduğu ve büyüdüğü topraklarda Ramazan’ın çoşkusunu hemşerileriyle paylaştı…

Amasya Belediyesi Ramazan etkinlikleri tüm güzelliğiyle Şehzade Gezi Yolu üzerindeki çeşitli konser ve programlarla devam ediyor. Amasya’nın yetiştirmiş olduğu Şair-köşe yazarı Kasım Alper Özdemir, Ramazan ayına özel dini şiirler ve naatlardan oluşan dinletisini albümündeki Amasya şiirleri ile süsledi. Yeşilırmak ve Amasya Aşkı şiirlerinde yaklaşık bin kişi alkışlarla şiirlere tempo tuttular. Şairin Yunus Emre şiirinin yanı sıra, yorumladığı Mevlana İdris’in Ellerimizin Büyük Boşluğu, Nurullah Genç’in Yağmur ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun Üşüyorum şiiri büyük beğeni topladı.

Amasya’da sahne almanın büyük onur olduğunu belirten Kasım Alper, Gazi Mustafa Kemal’in istiklal meşalesini yaktığı, Şehzadelerin gönüllere iman saçtığı, Ferhat ile Şirin’in aşkın ateşini yaktığı bu şehirin evladı olmak insana yeter de artar bile; dedi. Kasım Alper Özdemir’in sunumunuda yaptığı gecede İzzet Aktaş ve Amasya Belediyesi Konservatuarı T.H.M T.S.M VE Tasavvuf korosuda izleyenlerden tam not aldı. Gece sonunda sanatçılara günün anısına plaket ve çiçek takdim edildi.
Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Amasya Milletvekili Dr.Avni Erdemir, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir’in de katıldığı gecede konuşan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’ya hizmet eden kardeşlerimize imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Bu güzel Ramazan akşamını bizlere yaşatanlara teşekkür ediyorum, dedi.

             

                                       CHA- Taşova Gazetesi

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.