YEŞİLIRMAK ISLAH ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR.

Samsun DSİ  7. Bölge Müdürlüğünün  “Prestij projemiz “ dediği,  ilçe merkezimizden geçmekte olan Yeşilırmak Nehri’nin 4,5 km’lik kısmında sedde ve yatak tanzimi için  çalışan iş makineleri ırmağın görünümünü değiştirdi.
Devlet Su İşleri , Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü, Amasya 73. Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ırmak yatağı temizlik çalışmaları havaların da iyice ısınması üzerine hızlandı.
Yeni mahalledeki heyelanlı alanda tahkimat ve ırmak yatağı  temizlik çalışmalarında ırmağın görünümü tamamen değişti. Yarıdan fazlası suya gömülen iş makineleri ile süren çalışmalar, yaklaşık olarak 8.5 milyon liraya mal oluyor. 2016 yılında tamamlanacak olan “Rüya Proje”  kapsamında yapılan çalışmalarda  ırmak yatağında  gözle görülür değişiklikler ortaya çıkarken vatandaşlar çalışmaları keyifle izliyor. Samsun DSİ. 7. Bölge Müdürlüğü  imkanları ile yapılan ıslah çalışmasında ırmağın düzenli akışı sağlanacak. Taşova Belediyesinin yapacağı peyzaj  projesi ile 1000 metrelik alanda  park ve gezi alanları oluşturularak ilçenin ortasından geçen Yeşilırmak ilçeye renk katacak.

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü  Ahmet Kanık; “Taşova ilçesi Yeşilırmak ıslahı  4.5 kilometrelik kısımda  DSİ olarak  kış çalışması kapsamında yatakta düzüenleme yapılmaktadır. Belediye başkanlığımızn yapacağı  park ve benzeri düzenleme ile  Taşova halkımız suya daha kavuşmuş ve suyla iç içe  olmuş olacak. Taşova ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Bu yapılan çalışma  ihale yapılması hailnde  7-8 milyonluk bir projedir. Hedefimiz bu sene içerisinde bitirmektir” dedi.
Taova Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan ;”Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğünün yaklaşık üç hafta önce  başlattığı ırmak yatağı temizleme çalışmalarına  DSİ. Genel Müdürlüğümüz, Bölge Müdürlüğümüz ve Amasya Şube Müdürlüğümüz bu projeye prestij projesi olarak bakıyorlar. 4 bin 500 metre uzunluğundaki  alanın yaklaşık  30.000 metrekarelik alanı dolgu ile değerlendirilecektir.” dedi.
ırmak 005 ırmak 006 ırmak 008 ırmak 009 ırmak 011 ırmak 012 ırmak 014 ırmak 015 ırmak 016 ırmak 019

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.