YEŞİLIRMAK ÇEVRE PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI

Umutlu HES’le ilgili istimlaklarla ilgili bilgilenme toplantısı Mülbükü köyünde yapıldı.

 

Katılım Umutlu, Çılkırdır, Gemibükü köyleri ve Erbaa ilçesinden yedi köy ve mahalle muhtarı, Erbaa Ziraat Odası yöneticileri, Taşova Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen ve yönetim kurulu üyeleri, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu Avukatı ve Ağaoğlu şirketler grubu yetkilileri katıldı.

 

Toplantı önce sakin bir havada başladı. Ancak HES’lerin doğaya ve yöreye zararları tartışıldıkça tepkiler farklı şekilde gelişti.

 

Erbaa Yukarı Çandır köyü muhtarı; HES’lerin en fazla Erbaa köylerine zarar  vereceğini vurguladı. Şirket yetkilileri sıkışınca konuyu farklı boyutlara taşıdılar. Toplantı protestolarla birlikte dağıldı.

 

Tepkilerin bundan sonra değişik eylemlerle devam etmesi önerildi. Eylemlerin farklı boyutlara ulaşacağı ve bu vadide Erbaa-Taşova omuz omuza eylemler yapılması kararına varıldı.

 

Enerji Piyasası Denetleme Kurulundan gelen avukata mahkeme kararlarının neden tanınmadığı sorularak bu vadide HES’lerle ilgili huzursuzlukların çıkmasına onay veriyorsunuz, çıbanın başı sizsiniz tepkileri oldu.

 

Mülkbükü muhtarı da tepkilerden en fazla nasibini alan oldu.

 

Suyumuza, toprağımıza, vadimize sahip çıkıyoruz.

        

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.