Yeni Taşova Gazetesi Tarih:20 Aralık 2002 Cuma Sayı:1861

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:20 Aralık 2002 Cuma Sayı:1861

İYİ YÖNETİMİN GELİŞTİRİLMESİ KURULU TOPLANDI

Her ay Kaymakam Mustafa Çit başkanlığında toplanan İyi Yönetimin Geliştirilmesi Kurulu toplantısı 18 Aralık 2002 Çarşamba günü yapıldı.
Daire amirleri, sivil toplum kuruluşları yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda; ilçemize Kablo Fabrikası açmak için girişimlerde bulunan hemşehrimiz işadamı Mustafa Özler’in talebi görüşüldü. BAFAY Yem Fabrikası yanındaki yaklaşık 80 dönümlük arazinin tahsisi konusunda görüş birliğine varıldı. Tarıma dayalı sanayileşmenin ilçemiz için önemli olduğunun vurgulandığı toplantıda, üreticilerin bilinçlendirilmesi için konferanslar ve etkinlikler düzenlenmesi kararlaştırıldı.

BU YIL 48 HACI ADAYINI UĞURLAYACAĞIZ

Dinimizin mukaddes görevlerinden Hac farizasını yerine getirmek üzere bu yıl ilçemizden 48 kişi müracaat etti.
Önümüzdeki ay kutsal topraklara uğurlayacağımız 48 hacı adayından 20’si merkezden diğer 28’i ise köy ve kasabalardan .

ZİRAAT ODASI YER SATIN ALDI

1998 yılında faaliyete başlayan Ziraat odası hizmet binası yapmak yer satın aldı.
Meraşal Çakmak Caddesi Kaymakamlık Lojmanı yanındaki 330 m2’lik arsayı satın alan Ziraat Odası hizmet binası inşaatına önümüzdeki yıl başlayacak.

TASOVA.COM AÇILDI

Teknolojinin vazgeçilmez unsurlarından olan internette artık Taşovalı’lara özel bir site var.

www.tasova.com adresinden ulaşabileceğiniz sitede; Taşova hakkında bilgiler, forum, fıkralar, çeşitli yazılar, Taşova resimleri, linkler ve bir çok yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

İŞ HAYATI

Yeni Mahallede faailyet gösteren Akbilek A.Ş. Tarafından Bilardo ve Pinpon salonu açıldı. AKBİLEK A.Ş. AKDAĞ maden suyununda dağıtımını yapacak.

Ercan Çakmak tarafından Çağpar Caddesi Belediye İşhanında DİVAN RESTAURANT adı altında yeni bir lokanta açıldı.

RECEP ARMAĞAN VEFAT ETTİ

İlçemiz eski Sanayi Sitesi esnaflarından 1983-1991 yılları arası Anavatan Partisi ilçe başkanlığı görevinde bulunan Recep Armağan (69) vefat etti.
Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olan merhum 16 Aralık 2002 günü vefat etti. Doğu mahallesi kabristanlığına defnedilen merhum Recep Armağan’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

GÜLAHMET TAŞ VEFAT ETTİ

İlçemiz Tekel emeklilerinden Gül Ahmet Taş (58) vefat etti.
10 gün önce rahatsızlanan merhum önce Amasya SSK hastanesine kaldırıldı. Samsun SSK Hastanesinde vefat eden merhum Gül Ahmet Taş 14 Aralık 2002 günü vefat etti.
Cumhuriyet mahallesi kabristanlığına defnedilen merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

ATATÜRK İ.Ö.OKULU HENTBOLDA İL BİRİNCİSİ

İlimizde düzenlenen okullararası Hentbol yarışmasında ilçemizi temsil eden Atatürk İlköğretim Okulu miniklerde il ikinciliği elde ederken yıldızlar kategorisinde il birinciliğini elde etti.
Atatürk İlköğretim Okulu 13-17 Ocak’ta Samsun’da yapılacak bölge birinciliğinde ilimizi temsil edecek.

Ş.P.A.Y. ÇOK PROGRAMLI LİSESİ İNTERNETTE

Ş.P. Ahmet Yaşar Çok Programlı Lisesi internet ortamında yerini aldı.
Sitenin içeriğinde okulun genel tanıtımı, tarihçe, öğretmenler ve okulun bölümleri tanıtılıyor.
Ziyaretçiler siteye: www.tasovameslek.lisesi.com adresinden ulaşabilirler. Site editörlüğünü Resul Aslan ve Nadir Taymaz’ın yaptığı site 17 Aralık 2002 tarihinden itibaren hizmete sunuldu.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.