Yeni Taşova Gazetesi Tarih:13 Eylül 2002 Cuma Sayı:1848

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:13 Eylül 2002 Cuma Sayı:1848

 

İLİMİZ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU

3 Kasım 2002’de yapılacak erken genel seçimler için siyasi partilerin milletvekili adayları belli oldu:

MHP: Milliyetçi Hareket Partisinden ilk sırayı ilçemizden MHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Uçaş alırken, ikinci sırada Halil Şenbaş, 3. sırada ise Bülent Aral yer alıyor.

DSP: Demokratik Sol Partide ilk sırayı DSP İstanbul Milletvekili Tahir Köse aldı, ikinci sırada ilçemiz Ballıdere Kasabası Dereli Mahallesinden olup Ankara’da diş hekimliği yapan Necdet Caboğlu, üçüncü sırada ise Engin Yaşar bulunuyor.

DYP: Doğru Yol Partisi ilk sırada ilimiz milletvekili Ahmet İyimaya var. İkinci sırada Merzifonlu R.Nadir Sarıgöz, 1994-1999 yılları arası Çaydibi Belediye Başkanlığı yapan Salih Aşçı ise 3. sırada.

ANAP: Anavatan Partisi birinci sıra milletvekili adayı eski Köy Hizmetleri İl Müdürü Sermet Erdin, İkinci sırada Merzifonlu Zeki Hökelek, 3. sırada ise Sepetli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Metin Eraslan var.

AKP: Aydınlık Kalkınma Partisi birinci sıra adayı ilimiz milletvekillerinden Akif Gülle’ye ait. İkinci sırada AKP Eski İl Başkanı Hamza Albayrak, üçüncü sıraya ise Devlet Eski Bakanı İsmet Özaslan getirildi.

YTP: Yeni Türkiye Partisi birinci sıra adayı ilçemizden Milletvekili Gönül Saray olurken, ikinci sırada Gürhan Erkişi, üçüncü sırada ise İsmail Hakkı Kanar yer alıyor.

SP: Saadet Partisi 1. sıra milletvekili adayı İlyas Tongüş oldu. SP’nin ikinci sırasında Ahmet Şahin, üçüncü sırasında ise Ferit Kavi bulunuyor.

BBP: Büyük Birlik Partisi birinci sıra adayı Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Talip Gün, ikinci sırada Fatih Peker, üçüncü sırada ise ilçemiz sanayi sitesi esnaflarından İhsan Özsoy yer alıyor.

CHP: İlimizde ön seçimle aday belirleyen CHP’de birinci sırada Mustafa Sayar, 2. sırada CHP eski İl Başkanı İsmail Öksel, 3. sırada ise eski Milletvekili Haydar Oymak bulunuyor.

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANIYOR

2002-2003 Eğitim ve Öğretim Yılının 16 Eylül 2002 Pazartesi gini başlaması dolayısıyla 16-23 Eylül günleri arasında “İlköğretim Haftası” kutlanacak.

Hafta dolayısı ile saat 10:00’da Atatürk Anıtı’na Kaymakam, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri ve Okul Müdürleri çelenk koyma töreninde hazır bulunacak.

18 Eylül 2002 günü Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde saat 10:00’da başlayacak törende ise; Atatürk, Şehitlerimiz ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Hamit Akkoyunlu’nun açılış konuşmasından sonra geçtiğimiz yıl başarılı olan bir öğrenci konuşma yapacak. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Yücel ve Kaymakam Mustafa Çit’in konuşmalarını müteakip öğrenci andı okunacak. Tören, bir emekli öğretmenin “İLK DERS” niteliğinde düşüncelerini anlatmasından sonra günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterilerinin sunulması ile son bulacak.

PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLIYOR

Amasya Şeker Fabrikası 49. Pancar Alım Kampanyası bugün açılış töreniyle başlayacak.

Açılış töreni şeker fabrikası pancar kantarında saat 10:00’da yapılacak.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle