Amasya İtimat

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:12 Temmuz 2002 Cuma Sayı:1840

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:12 Temmuz 2002 Cuma Sayı:1840

Diyaliz Hastaları Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan’ı ziyaret Etti

2 dönemdir komşu ilçemiz Erbaa’da başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Erbaa Devlet Hastanesi Diyaliz ünitesindeki hasta yakınları tarafından ziyaret edildi.
Erbaa Devlet Hastanesi’nin bahçe düzenlemesini de gerçekleştiren Başkan Yenihan’ın hasta yakınlarının kendisini ziyaretinde duygulu anlar yaşandı. Erbaa Devlet Hastanesinde eksikliği duyulan 2 adet diyaliz makinasının en kısa zamanda sağlanacağını söz vererek, bu işin takipçisi ve hastalara her türlü Yardıma hazır olduklarını ifade etti.
Hasta ve yakınları Başkan Yenihan’a şükranlarını ileterek başarılarının devamını diledi. Ziyaret, hasta yakınlarını son derece memnun etti.

Esnaf ve Pazarcılar Derneği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ı Mahkemeye Verdi

17 Mayıs 2002 günü faaliyete başlayan Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği, görevini kötüye kullandığı gerekçesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ı mahkemeye verdi.
Dernek Başkanı Zeki Sağlam, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na sunulmak üzere İlçemiz Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe verdi. Dilekçenin metni aynen şöyle:
“Taşova Esnaf ve Pazarcılar Derneği Başkanıyım.
1- Bağ-Kur üyelerinden emekli olduğu halde çalışanlardan %15 miktarında maaşından kesinti yapılmaktadır. Halbuki emeklilik uzun yıllar çalışmanın neticesidir. Emeklinin çalışıyor diye maaşından kesinti yapılması Anayasamıza ve hukukun temel ilkeleri ile kazanılmış hak kavramına aykırıdır.
2- Esnaf ve Sanatkârların Bağ-Kur primi ödemelerinde primin ödeme şekli ve basamak değişiklikleri Bağkur üyesine bırakılması gerekirken bu derecelendirilme işlemini Bağkur kendisi yapmaktadır. Bu da temel hak ve özgürlükleri düzenleyen Anayasanın ilgili maddesine aykırıdır.
Bu hususlar basın kuruluşlarında müteaddit defa yer almasına rağmen Çalışma Bakanımız bunları duymamazlıktan gelmektedir.
Bu sebeple sayın Çalışma Bakanımız hakkında suç duyurusunda bulunmak gerekmiştir.
Hukuki sebepler: İlgili Kanun hükümleri
Deliller: İlgili uygulamalar vs.
Netice-i Talep: Yukarıda açıklanan sebeplerle gerekli koğuşturmanın yapılarak cezalandırılmasını arz ederim. 9/7/2002

Halk Bankası Müdürlüğüne Halit Deniz Atandı

İlçemiz Halk Bankası Müdürü Şahin Bolat’ın Gümüşhacıköy Halk Bankası Şubesi Müdürlüğüne atanması ile boşalan ilçemiz Halk Bankası Müdürlüğüne Halit Deniz atandı.
1 Temmuz 2002 itibari ile görevine başlayan Halit Deniz’e hoşgeldiniz der, yeni görevinde başarılar dileriz.
Deniz sohbetinde “Resmi ve özel kuruluşlarının birer birer ka-pandığı şu dönemde Halk Bankasına sahip çıkalım.” dedi.
Taşovamızın Almanya’daki Gururu

Alman Cumhurbaşkanı Johannes Rau’nun kabul davetinde ülkemizi temsil eden ilçemiz Esençay kasabasından Halil İbrahim Kaplan ve eşi Rukiye Kaplan’a, yine Ulm belediyesi tarafından bir şükran plaketi sunuldu.
Almanya’nın Ulm Belediye Başkanı Ivo Gönner “Çok kültürlü toplum adına Ulm kentinde verdiği hizmetlerle dostlukların perçinlenmesi için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan yılmadan çalışan Türk hemşehrimiz Rukiye Kaplan’a ”Şükran Belgesi” sunmaktan onur duyuyorum dedi.
Ülkemiz adına ilçemizin adını da duyuran Halil İbrahim ve Rukiye Kaplan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

5 Nolu Belediye İşhanı Satılıyor

İlçemiz Belediyesi tarafından 1991 yılında yaptırılan Çarşı İçi 1 ve 2 Nolu sokakta bulunan 5 Nolu Belediye İşhanındaki 16 adet işyeri satılacak.

Alt katında işyerlerinin ve 2inci katında Verem Savaş Dispanseri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın da bulunduğu işhanının satışı açık artırma usulü ile 23 Temmuz 2002 Salı günü Belediye Encümeni huzurunda yapılacak.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.