Yeni Taşova Gazetesi Tarih:04 Ekim 2002 Cuma Sayı:1851

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:04 Ekim 2002 Cuma Sayı:1851

ESNAF ve PAZARCILAR DERNEĞİ: BAĞ-KUR’LU ÜVEY EVLAT MI?

Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği Başkanı Zeki Sağlam Bağ-Kur esnaf ve emeklisinin son yıllarda mağdur edildiğinin beyan etti.

Konu ile ilgili bir mektup hazırlayan Sağlam; Bağ-Kur’luya bu memleketin üvey evladı gibi davranıldığını söyleyen Sağlam, hazırladıkları mektubun Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Siyasi Partiler ve ilgili kuruluşlara gönderdi.(Mektubun içeriğini Yeni Taşova Gazetesi’nde okuyabilirsiniz)

ESNAF ve PAZARCILAR DERNEĞİ KONGRESİ PAZAR GÜNÜ

17 Mayıs 2002 günü faaliyete başlayan Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği ilk olağan kongresinin 6 Eylül 2002 Pazar Günü yapıyor.

313 üyenin bulunduğu Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği’nin kongresi Pazar günü saat 10.00’da Belediye Düğün Salonu’nda başlayacak olup, kongreye yoğun bie katılım olması bekleniyor

DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANIYOR

Eğitim Sen Taşova Temsilciliği üyelerine ve tüm öğretmenlere yönelik olarak, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü için yemekli etkinlik düzenledi.

5 Ekim Cumartesi günü Öğretmenevi’nde düzenlenecek etkinlik saat 18.30’da başlayacak. Etkinlikte emekli öğretmenlere başarı belgesi verilirken, yeni üyelere rozetleri takılacak.

AK PARTİDEN ADAY TANITIMI

Adalet ve Kalkınma Partisi erken genel seçimlerde aday olan 3 milletvekili adayının tanıtımı için dün bir toplantı yaptı.

Parti önünde yapılan aday tanıtım toplantısında Ak Parti 1. sıra adayı Akif Gülle, 2. sıra adayı Hamza Albayrak, 3. sıra adayı İsmet Özarslan birer konuşma yaptılar.

DESTEKLİLER BAŞKANLIĞINA SALİH TURGUT SEÇİLDİ

Merkezi İstanbul’da bulunan Destekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 5. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

29 Eylül 2002 Günü İstanbul’daki dernek lokalinde yapılan kongrede Salih Turgut başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu asıl üyeliklerine Özer Turgut, Muzaffer Kiriş, Ramazan Çınar, Seyfi Özalp, Mustafa Korkmaz ve Faruk uysal seçildiler.

Dernek Başkanlığına seçilen Salih Turgut yaptığı açıklamada: ” 5. Dönem yönetim kurulu olarak 30 Eylül günü yönetime başladık. Farklı bir yönetim anlayışı ile derneğimizin sosyal, kültürel, dayanışma, yardımlaşma adına yapılacak faaliyetleri; üyelerin tamamının desteği ile yapmak ve görev süremiz içerisinde başarmak için çalışacağız. Bunu başaracağımıza yönetim olarak inancımız tamdır. Üyelerimizden tam destek bekliyoruz.” dedi.

İŞÇİ PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU

3 Kasım 2002 günü yapılacak erken genel seçimler için hazırlıklarını sürdüren İşçi Partisi ilimiz milletvekili adayları belli oldu.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hıdır Hokka 1. sırayı alırken, 2. sırada Merzifon’dan Nöroloji Uzmanı Ahmet Altunhalka, 3. sırada ise İnşaat Mühendisi Metin Şimşek yer alıyor.

GÜRSU KÖYÜNDE İKİ SEÇİM BİR ARADA

3 Kasım 2002 günü yapılacak erken genel seçimlerde Gürsu Köyünde ayrıca ihtiyar heyeti seçimi yapılacak.

18 Nisan 1999 günü yapılan seçimde Gürsu Köyünden ihtiyar heyeti 4 üyenin çeşitli sebeplerle boşalması nedeni ile 3 Kasım seçimlerinde Gürsu Köyünde 4 asıl 4 yedek ihtiyar heyeti üye seçimi de gerçekleştirilecek.

PANCAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE ATAMALAR

İlçemiz ekonomisinde önemli bir yeri olan Pancar Bölge Müdürlüğü’nde yeni atamalar yapıldı.

Pancar Bölge Müdürü Sefa Kiziroğlu’nun yerine Bölge Müdürü olarak Ş. Erol Yelen atandı.

Yine Pancar Bölge Şefi olarak görev yapan Elvan Erkan göreve başlamış olup, kendilerine yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle