Amasya İtimat

YAZ KUR”AN KURSLARI BAŞLADI

           2008 yılı Yaz Kur’an Kursları cami ve Kur’an Kurslarında başladı.

 

            Yaz Kursları sabah  09.00’ dan 19.00’a kadar kursa katılanlara uygun olan vakitlerde üç saat olarak düzenleniyor. Yaz kurslarına çocuklarını göndermek isteyenler ilköğretim 5. sınıf veya daha üst sınıflara geçtiğini gösterir okul yönetimince onaylanmış karne ve bir dilekçe ile istedikleri cami veya kurs hocasına müracaat edebiliyorlar.

 

            Yaz kursları üç dönem halinde düzenleniyor olup, isteyen veliler çocuklarını birinci, ikinci veya üçüncü döneme, isteyen dilediği iki döneme ve isteyen üç döneme de gönderebilecek. Her dönemin sonunda devamsızlık yapmadan katılan öğrencilere katılım belgesi verilecek. 

 

            Bu yıl Yaz Kur’an Kurslarının başlaması nedeniyle, 23 Haziran Pazartesi günü Pembe Salonda İlçe Müftülüğü tarafından açılış merasimi düzenlendi. Merkez Çarşı Camii Müezzin-Kayyımı İlhami Yağmur’un okuduğu Kur’an-ı Kerimle başlayan program İlçe Müftüsü İlyas Akyazı’nın yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti. Diyanet  İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nun mesajını İlçe vaizi Ömer Ali Koç okudu. Kursiyerlerin okuduğu şiir ve ilahilerle süren program Tepe Mahallesi Camii İmam-Hatibi Hayri Yılmaz’ın yaptığı dua ile sona erdi.

 

           Yaz Kurslarının hayırlara ve kitabımız Kur’an-ı anlamaya vesile olmasını niyaz ediyor, kursiyerlere başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.