ULUKÖY’DE 2. DÖNEM ETKİNLİĞİ

Taşova ilçemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 2. Döneminin başlaması dolayısı ile tören düzenlendi.

Uluköy Şehit Komiser Mustafa Düzgün ortaokulunda saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan törende 2017-2018 Eğitim Öğretim  yılı 2. Döneminin  başarılı  geçmesini temenni eden Kaymakam Kudret Kurnaz

“Bir yarı yıl tatilini daha geride bıraktınız,umarım güzel bir tatil geçirmişsinizdir dinlenmişsinizdir.Tatil sadece eğlenmek gezip oynamak değil.İnşallah en az birer kitap okumuşsunuzdur.

Eğitim öğretim yılı başında ve 2. Dönem başında geniş katılımlı okul güvenliği toplantıları yaptık ve alacağımız tedbirleri görüştük.

Bu yıl 8. Sınıflarımız için bir ilk olacak ve yeni sınav sistemini yaşayacaklar.Gireceğiniz sınavın adı ne olursa olsun yine sizin gördüğünüz derslerden soracaklar.Ancak öğretmen,öğrenci ve velilerimiz olarak hep birlikte çalışarak başarılı sonuçlar alırız”dedi.

Bugün itibari ile 28 okulumuzda 4 bin 600 öğrenci ve 430 otuz öğretmenimizle ile başlamış bulunuyoruz diyen  Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer

“Okullarımızın fiziki altyapısı ile öğretmen ve öğrencilerimizle 2. Dönem eğitim öğretim yılına hazırız.Yarı yıl tatilinde hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz hem bedenen hem de ruhen dinlenmişlerdir.

Aslolan öğrencilerimiz açısından sınavı kaznıp iyi bir okul kazanarak iyi bir eğitim almak ve gelecekte iyi bir meslek sahibi olmaktır.Eğitim öğretimin asıl amaçlarından en önemlisi ise iyi birer insan olabilmektir.Bizler ilim tahsil ederken kendimizi tam manası ile kalitemizi oluşturamıyorsak,insanlığımızı oluştaramıyorsak yaptığımız ilmin pek faydası olmuyor.

Eğitim öğretim yılının 2. Döneminin Taşova’mıza,Amasya’mıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

Proğrama Kaymakam Kurnaz ile birlikte Belediye Başkanı Bayram Öztürk,Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Yorum Ekle