VİYADÜK ve YOL İNŞAATI HIZLANDI

 

Yaklaşık üç yıl önce başlayan Amasya-Samsun yol ayırımı ile Samsun-Ladik ilçesi arasındaki üç şeritli yol yapım çalışmalarına kış mevsimi (fen noktasında iş yapılamayacak günler) nedeni ile ara verilmişti. 2020 Nisan ayı başında başlaması planlanan yol inşaatı bu kez de pandemi nedeni ile ertelenmişti.

Sanat yapıları ve heyelana karşı tahkimat duvarları büyük oranda tamamlanmış olup, Üç şeritli yol yapımı çerçevesinde Destek Orman deposu mevkiinde virajları önemli ölçüde azaltacak olan üç adet köprüden 170 metre uzunluğundaki  Fore kazık sistemi ile yapılan köprü inşaatında çalışmalar yaklaşık 1 aydır süratlı bir şekilde devam ediyor,

43. 9 kilometre uzunluktaki toprak tesviye, Sanat yapıları, üst yapı ve çeşitli işler ikmal inşaatında;  Amasya-Samsun kavşak başlangıcında eski asfalt kazılarak 0 asfalt yapılırken, Çaydibi köyü ve Kozluca köyü girişlerinde hummalı bir faaliyet var. Yol, Ladik ilçesine kadar sıcak asfaltla kaplanacak.

KARFEN İnşaat Sanayi Turizm Enerji ve Tic. A. Ş. tarafından yapılan Ladik yolunda inşaatı çalışanlarına kolay gelsin diyoruz.

Yorum Ekle